Infostart.hu
eur:
380.99
usd:
320.53
bux:
129418.68
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Close-up Of A Human Hand Stopping The Wooden Blocks From Falling On House Model
Nyitókép: AndreyPopov/Getty Images

Jócskán megemelkedik a lakásbiztosítások ára

A szakértő szerint jelentős mértékben, várhatóan 18 százalékkal lehetnek drágábbak a lakásbiztosítási tarifák, ha a biztosító cégek teljes egészében érvényesíthetik a költségeik növekedését.

A jegybank adatai szerint 2023-ban már 58 ezer forint volt a lakásbiztosítások átlagos éves díja - adta hírül az RTL. Ez három év alatt közel másfélszeres drágulást jelent, idén azonban tovább emelkedhetnek az árak a piacvezető alkuszcég szerint.

Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója a csatornának azt mondta:

a megkötött, már meglévő lakásbiztosítások az inflációt követve drágulnak idén, ez várhatóan 18 százalékos áremelkedést jelent.

Habár a kormány 5-6 százalékos inflációval számol idén, a lakásbiztosítások drágulása azért lehet ennyivel magasabb, mert a tavalyi drágulást most építik be a biztosítók a tarifákba. Besnyő Márton szerint a biztosítási díj-növekedés követi az újraépítési ár inflációs növekedését, vagyis ennyivel drágultak az építőanyagok, ezt kell a biztosítóknak lekövetniük ahhoz, hogy az ingatlanok ne váljanak alulbiztosítottá.

A csatorna megjegyzi, körültekintő választással 6-10 százalékot faraghatnak le az idei drágulásból a szemfüles ügyfelek egy biztosításközvetítő cég szerint, akik élénkebb versenyre számítanak, mert idén először egységesen, március 1-31. között az egységes felmondási időszak alatt bárki felmondhatja szerződését, aki talál jobbat, amennyiben nincs díjtartozása.

A várható tarifaemelés millióknak okozhat idén plusz kiadást, mivel hazánkban az Európai Uniós átlagnál magasabb, 74 százalékos a biztosított ingatlanok aránya.

A csatorna erről készült riportját itt tekintheti meg:

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő közli a szerdai kormányülésen hozott döntéseket, majd újságírói kérdésekre is válaszolnak. Tartson velünk – percről percre!
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Planet Budapest 2026 - A tiszta energia jövője: rugalmasság nélkül mit sem ér a megújuló energia–forradalom

Planet Budapest 2026 - A tiszta energia jövője: rugalmasság nélkül mit sem ér a megújuló energia–forradalom

A hazai megújulóenergia-piac az elmúlt években látványos gyorsuláson ment keresztül, de 2026-ra egyre inkább látszik: a továbblépés nem pusztán új termelési kapacitások építésén múlik, hanem azon, hogy a rendszer mennyire képes kezelni a változékony termelést, mennyire rugalmas a fogyasztói oldal, és milyen gyorsan fejlődik a villamos hálózat. Ennek a „második fázisnak” a kulcsszavai: innováció, tárolás, rugalmasság, finanszírozás és együttműködések. A fenntarthatóság és az energiaátmenet korszakalkotó kihívásai kerülnek középpontba február 26-án a Magyar Vasúttörténeti Parkban, a Planet Budapest 2026 Expo és Konferencia - A tiszta energia jövője rendezvényen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×