Infostart.hu
eur:
363.5
usd:
308.13
bux:
136804.12
2026. április 17. péntek Rudolf
Nyitókép: Unsplash.com

Jelek szerint kisztrájkolták maguknak a béremelést egy fontos magyar gyárban

A székesfehérvári Arconic-Köfém munkavállalói nem elégedettek a március elején végrehajtott béremeléssel, így további 5,5 százalékos emelést szeretnének.

A béremelésre vonatkozó első tárgyalások a hét elején már le is zajlottak, de egyelőre nem sikerült megegyeznie a vállalatnak és a dolgozókat képviselő VDSZ-nek, így a munkavállalók két órás figyelmeztető sztrájkba léptek.

A helyszínen a VDSZ elnöke, Székely Tamás elmondta annak érdekében volt két órás a sztrájk, hogy minkét műszakban dolgozók részt vehessenek benne, nagyobb üzenetet adva ezzel a munkavállalónak a béremelés támogatottságáról – számolt be a Feol.hu.

Tájékoztatása szerint a figyelmeztető sztrájk első része nagyon sikeres volt.

Jelek szerint a munkabeszüntetésnek megvolt a hatása, mert a vállalat – látva a dolgozók elszántságát – elmozdulni látszik a követeléseket illetően. A csütörtökökre kitűzött bértárgyaláson várhatóan megállapodás születhet a dolgozók javára – írja a megyei hírportál.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Magyar Péter: konszenzusos módon szeretnénk megállapodni a parlamenti pozíciókban

A Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje kommentálta a Rubovszky Rita oktatási miniszterségéről szóló sajtóhíreket, és úgy sejti, a pártnak akár 141 képviselője is lehet az új Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×