Infostart.hu
eur:
359.79
usd:
315.5
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Shopping cart, close up
Nyitókép: Getty Images/Kinga Krzeminska

Ezt nem hittük volna: árzuhanás egy fontos terméknél a magyar élelmiszerpiacon

Árcsökkentést jelentett be egy érzékeny termékcsoport esetében az Aldi. Az adatok szerint csökkent az élelmiszer-kereskedelem.

A nemzetközi tej- és beszerzési piacon az utóbbi napokban kialakult árcsökkenésre reagálva, az Aldi Magyarország a hétfői naptól jelentősen, 20 százalékkal csökkenti a kínálatában a legkeresettebb vajak árát. Az alacsonyabb árak a nemzetközi és a magyar forrásból érkező vajak esetében egyaránt érvényesülnek és nem akciós, hanem tartósan alacsony árak lesznek - ígéri a bolthálózat, amely konkrétan is felsorolja közleményében a termékeket.

Az Aldi arra reagálhat, hogy a tejtermékek ára az egekbe emelkedett, amit szakértők a 2,8-as tejre vonatkozó árstop piacot megzavaró hatásának tulajdonítanak (az amúgy is vágtató infláció mellett).

Mindeközben itthon megjöttek a decemberi kiskereskedelemi adatok, a KSH számai csökkenést mutatnak. Az egyes szegmensek közül az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 8,3 százalékkal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.

A Takarékbank ezzel kapcsolatban közölte: bázishatások és az átmenetileg várhatóan csökkenő reálbérek hatására az idei év elején nagyobb mértékű, de az egész évet tekintve mérsékelt, 2,5-3 százalék közötti visszaesés várható a kiskereskedelmi forgalomban - írta Suppán Gergely.

Takarékbank
Takarékbank

Közben a Lidl is változtat a termékeinél: a cég bejelentette, hogy nemzetközi szinten csökkentik a húskínálatot, miközben növelik a zöldségtermékekét - erről már a Blikk számolt be a Bild alapján. Ők "imázsjavító" céllal hoztak intézkedést, és a csökkent húskínálat kompenzálására azt tervezik, hogy a növényi fehérjék arányát "folyamatosan növelni" fogják.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdi újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés, amely hétfőn megválaszthatja Sonnevend Pál egyetemi tanárt alkotmánybírónak Hende Csaba helyére. Megvitatják a vagyonvisszaszerzési hivatalról és az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló törvényjavaslatokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök kedden a Fehér Házban fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - erősítették meg az ABC News-nak. Zelenszkij a héten Lindsey Graham néhai dél-karolinai republikánus szenátor temetésére utazik Washingtonba. Vlagyimir Putyin orosz elnök mindeközben kijelentette, Ukrajna egysége megrendült, mivel "mindenki összeveszett a másikkal", Kijev pedig "előbb-utóbb elveszíti a nyugati területeit". Putyin szerint "ami korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartozott, előbb vagy utóbb, nem holnap, talán nem holnapután - egy, két, tíz, tizenöt év múlva -, de történelmi értelemben minden a helyére kerül". Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×