Infostart.hu
eur:
388.77
usd:
336.85
bux:
122537.07
2026. március 18. szerda Ede, Sándor
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter beszédet mond a mintegy 60 milliárd forintos beruházással megépülő, harcjárműveket gyártó üzem építésének bejelentésén Zalaegerszegen, a ZalaZone Járműipari Tesztpálya fogadóépületében 2020. szeptember 10-én. A Rheinmetallal együttműködve, a gyártóüzemen túl, egy a Lynxek és off road járművek tesztelésére alkalmas tesztkörnyezetet is kialakítanak a tesztpályán. A termelés 2023-tól indul el, a világ egyik legmodernebb hadiüzeme a beszállítókkal együtt mintegy 500 embert foglalkoztat, és a gyártáson kívül fejlesztéssel is foglalkoznak majd.
Nyitókép: Varga György

Megaberuházás: a világ legmodernebb tankjai Zalaegerszegen készülnek majd

A Rheinmetallal együttműködve, a gyártóüzemen túl, egy a Lynxek és off road járművek tesztelésére alkalmas tesztkörnyezetet is kialakítanak a ZalaZone járműipari tesztpályán - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

Palkovics László a ZalaZone Járműipari Tesztpályán tartott rendezvényen Benkő Tibor honvédelmi miniszterrel közösen jelentette be, hogy

mintegy 60 milliárd forintos beruházással épül meg a harcjárműveket gyártó üzem és egy 20 hektáros területen tesztpályát is kialakítanak mellé.

A termelés 2023-tól indul el, a világ egyik legmodernebb hadiüzeme a beszállítókkal együtt mintegy 500 embert foglalkoztat, és a gyártáson kívül fejlesztéssel is foglalkoznak majd.

Az innovációs és technológiai miniszter kifejtette: nem ez az első eset, hogy a hagyományos magyar-német együttműködésben egy közös projekt innovációs elemmel is bővül. A zalaegerszegi vegyesvállalat jelentősége ugyanakkor abban van, hogy a magyar haderőfejlesztési program legnagyobb értékű beszerzése révén a Magyar Honvédséget az új üzemben készülő harcjárművekkel látják el.

Palkovics László szerint 2020 első felének tapasztalatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a német vállalatok az eddigieknél is jobban keresik a közép-európai lehetőségeket. A német világmárkák a beszerzési láncok lerövidítése érdekében szorosabbra fűzhetik magyarországi kapcsolataikat,

a Rheinmetall megjelenése is az Audi, a BMW, a Mercedes és egyéb beszállítók jelentős márkáinak sorát gyarapítja.

A magyar kormány határozott szándéka a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében és mellett, hogy a szektor új beruházásai folyamatosan növeljék a kutatás-fejlesztési kapacitások szintjét, az új gyártókapacitásokban pedig egyre nagyobb hányadot tegyenek ki a legújabb, csúcstechnológiai műszaki megoldások.

Hozzáfűzte, hogy a páratlan adottságokkal rendelkező ZalaZone mellett nemzetközi szinten is jelentős ipari-innovációs bázis épül, ami bővíti a tesztpálya szolgáltatási kínálatát, erősíti a hazai ipart és a magyar vállalkozások beszállítási lehetőségeit. Zalaegerszeg és a térség a magyar gazdaság talpraállításának motorja lehet.

Budapest, 2020. szeptember 10.
Háry András, a ZalaZone ügyvezető igazgatója (b) és Armin Papperger, a Rheinmetall AG igazgatótanácsának elnöke aláírja az együttműködési megállapodást a mintegy 60 milliárd forintos beruházással megépülő, harcjárműveket gyártó üzem építésének bejelentésén Zalaegerszegen, a ZalaZone Járműipari Tesztpálya fogadóépületében 2020. szeptember 10-én. Mögöttük Palkovics László innovációs és technológiai miniszter (b4), Benkő Tibor honvédelmi miniszter (b3), Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP), Zalaegerszeg polgármestere (b2), Vigh László, Zalaegerszeg fideszes országgyűlési képviselője (b), Maróth Gáspár, a Miniszterelnökség védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa (j4), John Joseph Abunassar, a Rheinmetall igazgatója (j3), Andreas Baumeier, a Rheinmetall meghatalmazott aláírója (j2) és Oliver Mittelsdorf, a Rheinmetall Landsysteme lánctalpas járművek és tornyok értékesítési alelnöke (j).
MTI/Varga György
Háry András, a ZalaZone ügyvezető igazgatója (b) és Armin Papperger, a Rheinmetall AG igazgatótanácsának elnöke aláírja az együttműködési megállapodást a mintegy 60 milliárd forintos beruházással megépülő, harcjárműveket gyártó üzem építésének bejelentésén Zalaegerszegen, a ZalaZone Járműipari Tesztpálya fogadóépületében 2020. szeptember 10-én. Mögöttük Palkovics László innovációs és technológiai miniszter (b4), Benkő Tibor honvédelmi miniszter (b3), Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP), Zalaegerszeg polgármestere (b2), Vigh László, Zalaegerszeg fideszes országgyűlési képviselője (b), Maróth Gáspár, a Miniszterelnökség védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa (j4), John Joseph Abunassar, a Rheinmetall igazgatója (j3), Andreas Baumeier, a Rheinmetall meghatalmazott aláírója (j2) és Oliver Mittelsdorf, a Rheinmetall Landsysteme lánctalpas járművek és tornyok értékesítési alelnöke (j). MTI/Varga György

Benkő Tibor honvédelmi miniszter arról beszélt, hogy a biztonsági helyzet és környezet rendkívül gyorsan, élesen, sokszor kiszámíthatatlanul változik, a kormánynak és a katonáknak látniuk kell, hogy milyen feladat és felelősség hárul rájuk Magyarország és a magyar emberek békéjének megóvása érdekében. Az elmúlt évtizedekben a környezetünkben kialakult helyzet rendkívül sok kihívást rejt, ezért felkészültnek kell lenni, a honvédelmi és haderőfejlesztési program ezt a célt szolgálja.

A program nemcsak a technikai eszközök megvásárlásáról szól, hanem a hadiipar megteremtéséről, a kutatás-fejlesztés, a foglalkoztatás biztosításáról is.

A harcjárművek beszerzésével 17 éves lemaradást pótolnak a magyar katonák, mert a honvédségnek 2003-ig voltak páncélozott szállító harcjárművei, de azokat akkor kivonták az önjáró lövegekkel együtt, most ezt kell újra megteremteni.

Maróth Gáspár, a Miniszterelnökség védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosa azt mondta: a szomszédos országokban is magasabb volt a hadiipar fejlettségi szintje, de sikerült a világban olyan partnereket találni, amelyekkel megteremtették a feltételeket. A Zalaegerszegre került harcjárműgyártásért is több ország állt sorba - sokkal nagyobb reményekkel, mint mi - végül a nemzetközi ipar számára is mértékadó beruházás itt valósulhat meg.

Nem ez az első hadiipari gyár az országban, a versenytársak szerint is hasonlóan magas szintű a Kiskunfélegyházán elindított fegyvergyártás.

További tervek is vannak, a hadiipar vonzza magával az egyéb kutatási-fejlesztési területeket, más iparágak is számtalan technológiai fejlesztést innen vesznek át - jelezte a kormánybiztos.

Armin Papperger, a Rehintemall AG igazgatótanácsának elnöke arról beszélt, hogy Magyarországon rendkívül magas színvonalú munkakörülményeket tapasztaltak, és rendkívül szoros és pontos együttműködést a kormányzat és az ipari szereplők között. A zalaegerszegi gyárral Magyarország nagyon erős taggá válik a NATO-ban, a világ legfejlettebb technológiája kerül ide.

A Rheinmetallnak Zalában épül fel a 142. gyártóüzeme, ami a védelmi iparban a legkorszerűbb lesz.

Olyan elektronikákat tartalmazó platformokat gyártanak, amelyekben meghatározó a mesterséges intelligencia, a digitális és a robottechnika - fogalmazott a német cégvezető.

Vigh László, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz), a 45 milliárd forintból épülő tesztpálya miniszteri biztosaként elmondta, a ZalaZone jelenleg mintegy 70 százalékos készültségen áll. Még folyik a máshol nem létező okosváros építése 18 hektáros területen, teljes városi környezetet imitálva, valamint a 1,5 kilométer hosszú autópálya-szakasz és a hozzá vezető összekötő utak kivitelezése.

Balaicz Zoltán polgármester (Fidesz-KDNP) felidézte, hogy Zalaegerszeg a török kor óta nagy múlttal rendelkező katonaváros, de a modern hadiipari fejlesztés még inkább büszkévé teszi erre a múltra. A rendszerváltás utáni gazdasági átalakulás közepette megerősödött a városban a gépipar, az informatika, az elektronika az oktatással és az infrastruktúrafejlesztéssel együtt, ebben az innovációs környezetben pedig a legfontosabb elem a ZalaZone, ahol a hadiipari fejlesztés is megvalósul.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Orbán Viktor Egerben: a következő ciklus végére 5 millió dolgozó ember teszi gazdagabbá és erősebbé Magyarországot

Szükségünk van azokra a választások megnyerésére, akikkel szövetséget kötöttünk, de azokra is, akikkel még nem, hogy kívül tartsuk az országot a háborúból. Senki sem akar háborút, de nem akarni kevés. Ha nyomás van, tudni kell nemet mondani. Azt tanácsolom, olyan kormányt válasszanak, amely nemet tud mondani, ha a háború kérdéséről van szó – fogalmazott kampánykörútjának egri állomásán a Fidesz elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Izrael több iráni vezetőt lebombázott, kétségbeejtő a helyzet a Hormuzi-szorosnál – Percről percre tudósításunk az iráni háborúról kedden

Az izraeli hadsereg legfrissebb bejelentése szerint támadást indítottak a Baszidzs milicista alakulatok vezetője, Gholamreza Szolejmáni ellen Teheránban. Védelmi források szerint egy másik, szintén Iránban végrehajtott izraeli légicsapás az Iszlám Dzsihád vezetőjét, Akram al-Adzsúrit, valamint a szervezet más magas rangú tisztségviselőit vette célba. Németország külügyminisztere reagált Donald Trump elnök felvetésére, aki többször is beszélt arról a napokban, hogy szeretné, ha a NATO és távol-keleti országok biztosítanák a Hormuzi-szorost az iráni támadásokkal szemben. Az amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban beszélt, többek között a közel-keleti háborúval kapcsolatban. Az elnök ismét felszólította a nemzetközi közösséget, hogy segítsen katonai erővel biztosítani a szabad hajózást a Hormuzi-szorosban, egyúttal pedig bírálta azokat az országokat, amelyek szerinte nem mutatnak kellő hajlandóságot a közreműködésre. Trump hétfőn bejelentette azt is, hogy az iráni háború miatt körülbelül egy hónappal el kívánja halasztani kínai látogatását. Az eredetileg március 31. és április 2. közé tervezett úton Hszi Csin-ping kínai elnökkel találkozott volna. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×