Infostart.hu
eur:
385.13
usd:
331.68
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: wizzair.com/Arpad Foldhazi

Jelentősen szűkíti magyarországi kínálatát a Wizz Air

A nyaralásból hazatérőkre tekintettel szeptember 6-ig kevésbé, ezt követően a hónap végéig már jelentősebben korlátozza a Magyarországról elérhető kapacitásait a Wizz Air. Leépítésekre ugyanakkor nem készül a tárrsaság.

Kevéssé érinti a Wizz Air teljes forgalmát a magyarországi beutazási korlátozás, mindössze 10 százalékot ad a magyar viszonylat, más piacok egyelőre ellensúlyozzák az itteni kiesést. A nyaralásból hazatérőkre tekintettel szeptember 6-ig kevésbé, ezt követően hó végéig már jelentősebben korlátozza a Magyarországról elérhető kapacitásait a légitársaság - közölte a cég a Világgazdasággal.

A korábbi 73 helyett már csak 12 desztinációt működtet a társaság, de szeptember végére már csak legkeresettebb úti célok maradnak elérhetők. Ezzel együtt hangsúlyozták, nem vezetnek be különleges eljárást a hazatérni kívánó magyar utasoknak.

Más piacokon is figyelemmel kísérik a járvány miatti kormányzati intézkedéseket, és ha szükséges, ehhez igazítják a járatindításokat is. Tapasztalataik szerint „jelenleg nincs két olyan ország a Wizz Air hálózatában, ahol ugyanolyan intézkedések lennének érvényben a vírus megfékezésére”. Az eddigi adatok szerint nyáron a tavalyi forgalma 80 százalékát tudta elérni a légitársaság, őszre és télre azonban már csak 60 százalékkal számolnak.

A több mint négyezer főt foglalkoztató cégnél a forgalom hullámzása ellenére sem terveznek leépítést. Költségcsökkentési okokból azonban a gépeik egy részét már parkoltatják. Hosszabb távon pedig szerencsésnek tartanák, ha európai szinten összehangolnák a védekezési intézkedéseket.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×