Infostart.hu
eur:
364.61
usd:
315.07
bux:
149397.67
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Kibertámadás miatt teljesen leállt az ország második legnagyobb bankja Máltán

Kibertámadás miatt teljesen leállt szerdán Málta második legnagyobb bankjának működése, ami káoszt keltett az ügyfelek körében és a kereskedelemben.

A Valetta Bank összes tevékenysége a fiókok, bankautomaták működésétől, a számítógépes otthoni ügyintézésen át egészen a villanypostai szolgáltatásig szünetelt, a pénzintézet honlapja is "ledermedt".

Joseph Muscat máltai kormányfő a történteket követően azt mondta a parlamentben, hogy számítógépes tolvajok megpróbáltak 13 millió eurót - bő 4 milliárd forintnyi összeget - ellopni nemzetközi tranzakciók kezdeményezésével Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban, Csehországban és Hongkongban lévő bankokba utalva.

A pénzintézet közleményben nyugtatta ügyfeleit, biztosítva őket arról, hogy számláikat és betétjeiket egyáltalán nem érintette a bűnözők próbálkozása. A bank közölte, hogy amilyen gyorsan csak lehet, visszaáll normális ügymenete. Tudatta továbbá, hogy szorosan együttműködik a helyi és nemzetközi rendőri hatóságokkal, hogy sikerüljön meglelni a kibertámadás forrását.

Málta történetében most fordult elő először ilyen jellegű kibertámadás.

Címlapról ajánljuk
Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Budapest környezetében volt elég víz a Dunában, így az elmúlt napokban is közlekedtek a sétahajók, túrahajók. A nehézséget, vagy inkább kényelmetlenséget a Paksi Atomerőmű miatt bevezetett energiakorlátozások jelentették – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Figler Zoltán, a Személyhajósok Szövetségének főtitkára, aki beszélt a következő napok és a hosszú hétvége kilátásairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×