Idén 213,5 milliárd jüanra, azaz
30,7 milliárd dollárra rúgott a forgalom értéke,
szemben az egy évvel korábbi 168,2 milliárd jüan, azaz 25,6 milliárd dollárral. A jüanban számolt bevétel növekedési üteme a tavalyi 39 százalékról 27 százalékra esett vissza.
A Kínából és a világ minden más országából érkező megrendelések értéke már az éjfélt követő első 85 másodperc után elérte az egymilliárd dollárt, az első óra végén pedig a tízmilliárd dollárt.
Kínában a 90-es évek eleje óta minden november 11-én megünneplik a szinglik napját, és a dupla 11-esként is emlegetett naphoz időzített első nagy vevőcsalogató akcióját 2009-ben tartotta az Alibaba. A vásár azóta a világ legnagyobb internetes kereskedelmi kiárusításává nőtte ki magát, idei forgalma már közel háromszor akkora volt, mint a nyugati világ karácsony előtti "fekete péntek" és az azt követő hétfő, a "kiber hétfő" bevásárló napjain 2017-ben elért együttes árbevétel.
Ezzel együtt az idei felemás eredmény
rekordmagas bevétel rekordalacsony növekedési ütemmel párosulva
jól mutatja, hogy az Alibaba az eladások gyengülésének kilátásaival küzd, miközben egyre mélyülnek a kereskedelmi feszültségek az Egyesült Államok és Kína között. A vállalat novemberben 4-6 százalékkal rontotta idei éves forgalmának előrejelzését, aminek következményeként tovább csökkent árfolyama a New York-i tőzsdén.
Tavaly majdnem megduplázódott az árfolyam, idén viszont már 16 százalékkal csökkent. Nyitás után negyedórával 143,61 dolláron, 0,86 százalékos mínuszban állt az Alibaba árfolyama.