eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Elégedett az életével?

A fiatal, diplomás felnőttek a legelégedettebbek az életükkel - a KSH szubjektív jóllét felmérése szerint. Az elmúlt három évben javult az emberek biztonságérzete is - mondta a cég főosztályvezető-helyettese az InfoRádióban.

A fiatal felnőttek, 16-34 év közötti korosztály leginkább elégedett az életével. Jellemző rájuk, hogy felsőfokú végzettségűek, vidéki nagyvárosban élnek és valamilyen szervezett képzésben vesznek részt – derült ki a KSH három éves, tradicionális felméréséből.

Kincses Áron hozzátette:

„a legelégedetlenebbek ötvenöt évesnél idősebbek, általában alapfokú végzettségűek, kis településeken élnek és egyedülállóak.”

A felmérésből kiderült az is, nőtt az emberek biztonságérzete – mondta a KSH főosztályvezető-helyettese.

„Három éve ugyanazt a kérdést tesszük fel: biztonságban érzik-e magukat este a köztereken. 2013-ban az emberek 65, 2015-ben már a 75 százaléka válaszolt igennel. A községekben élők 81 százaléka nyilatkozott úgy, hogy biztonságban érzi magát, utána következik a főváros, ahol az emberek 76 százaléka. A kisvárosokban élők 73, a megyeszékhelyeken lakóknak pedig a 71 százaléka érzi magát” - részletezte Kincses Áron.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

Évtizedes trendet fordított meg a koronavírus-válság

A Covid okozta demográfiai hatások világszerte a felnőttkori halálozás növekedését és a várható élettartam csökkenését váltották ki – állapította meg a neves brit orvosi folyóiratban, a Lancetben pár hete megjelent globális betegségteher-tanulmány (Global Burden of Diseases Study 2021), amely az 1950 és 2021 közötti időszak globális demográfiai változásait, beleértve a Covid-járvány 2020–2021-es időszakának hatásait elemezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×