Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
327.39
bux:
0
2026. január 1. csütörtök Fruzsina

Stabilizálódott a forint árfolyama

A kora délutáni jegyzések közelében stabilizálódott a forint árfolyama hétfőn délután a fontosabb devizákhoz képest.

Az eurót este 7 óra körül 298,06 forinton jegyezték a délutáni 298,68 forint után. A dollár árfolyama 221,49 forint volt, árnyalatnyival gyengébb a délutáni 221,74 forintnál. A japán jen 2,4451 forintról 2,4397 forintra csúszott le, a svájci frank viszont pár fillérrel erősödött, 239,06 forinton állt.

Az euró jegyzése nap közben rövid időre átlépte a lélektanilag fontos 300 forintos határt, mert a piacok további kamatcsökkentésre számítanak.

A térségbeli devizák esését a zloty vezette, amely 0,8 százalékkal 4,204-re gyengült az euróhoz képest, mert a befektetők a gazdaság romló teljesítménye miatt a lengyel jegybank részéről is további és nagyobb léptékű kamatcsökkentést várnak. A cseh korona 0,5 százalékkal esett annak hatására, hogy a központi bank alelnöke megismételte: a jegybank szükség esetén kész intervencióra a korona gyengítése érdekében. Ugyancsak 0,5 százalékkal gyengült a román lej.

Címlapról ajánljuk
Áprilisban minden eldől? Itt a 2026-os év legfontosabb táblázata Magyarország számára

Áprilisban minden eldől? Itt a 2026-os év legfontosabb táblázata Magyarország számára

A 2025-ös évet két kilátásrontással zárta Magyarország a nagy hitelminősítőknél, így továbbra is a Standard & Poor’s (S&P) esetében fenyeget a leginkább a befektetésre nem ajánlott (bóvli) kategóriába sorolás. Érdekesség, hogy épp az S&P az, amely „eltolta” az első 2026-os felülvizsgálatának időpontját, így majd csak május végén, a parlamenti választások eredményének ismeretében értékelik Magyarországot. A másik két cég, a Fitch Ratings és a Moody’s ehhez képest egy-egy hét különbséggel vizsgálódnak majd.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×