Infostart.hu
eur:
361.31
usd:
313.38
bux:
149084.47
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

A paksi atomerőmű rekordja

A paksi atomerőmű termelési rekorddal zárta a tavalyi évet, emellett az év során megkapta az egyes blokk üzemidő-hosszabbításához szükséges engedélyt, és jól megfelelt a célzott biztonsági felülvizsgálaton - mondta Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója a 2012-es évet értékelve pénteken.

Az elmúlt év legfontosabb eredményének nevezte, hogy egy évtizedes előkészítő munka után a hatóság engedélyt adott a harminc éve üzemelő egyes blokk további működtetésére.

Kiemelte azt is, hogy a célzott biztonsági felülvizsgálat nagyon jó eredménnyel zárult. Az energiapolitikáért felelős uniós biztos megfogalmazása szerint a paksi atomerőmű a biztonságot tekintve a második helyre került az európai atomerőművek sorában - húzta alá.

Az, hogy a paksi reaktorok minden eddiginél több, 15 793 gigawattóra villamos energiát termeltek 2012-ben, Kovács Antal szavai szerint a cégre jellemző termelési, biztonsági és üzemeltetési filozófia eredménye.

A létesítmény 2011-ben 15 685 gigawattóra, 2010-ben 15 760 gigawattóra áramot termelt, tartósan a hazai termelés több mint 40 százalékát biztosítja.

Címlapról ajánljuk
Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Kedden napközben már utalt rá, hogy bent is forgattak, illetve hogy sok érdekeset lehet tanulni bent. Turbinatúrán a kormányfő.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

A részvénypiaci optimizmust a vállalati gyorsjelentések mellett amerikai nyilatkozatok is fűtik az állítólagos amerikai-iráni tárgyalásokkal és a Hormuzi-szoros megnyitásával kapcsolatban, amire az olajár esik. Ma reggel Ázsiában felemás volt a hangulat, az európai tőzsdéken pedig emelkedéseket lehetett látni, itthon hasonlóan pozitív volt a kép. A magyar részvénypiacon a fókusz egyre inkább a vállalati gyorsjelentéseken van, a héten mind a négy hazai blue chip közzéteszi második negyedéves számait, holnap hajnalban az OTP jelent. A nap nyertese az Alteo volt a BÉT-en a tegnapi negyedéves jelentést követően, de a Mol is nagyot ment ma, új történelmi csúcsra került az olajcég árfolyama. A napot maga a BUX index is soha nem látott magasságban zárta. Amerikában nagyon komoly rali bontakozott ki, soha nem látott szintre kerültek a vezető részvényindexek. Elsősorban a SpaceX második negyedéves számaira várnak a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×