Infostart.hu
eur:
385.54
usd:
327.85
bux:
111191.75
2025. december 30. kedd Dávid

MNB: a GDP 78,6 százalékán állt az államadósság

Az államháztartás maastrichti adóssága a GDP 78,6 százalékán állt és 22 204 milliárd forintot tett ki a múlt év harmadik negyedévének végén - ez derül ki a nemzeti számlák tavaly harmadik negyedévi adataiból, amelyet szerdán tett közzé a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A november 19-én közölt előzetes jelentésében a GDP 77,1 százalékára tette az államadósságot a jegybank, de az összegét alig 5 milliárddal kevesebbre, 22 199 milliárd forintra jelezte.

A szeptember végén zárult egy évben az államháztartás 892 milliárd forint, a GDP 3,2 százalékának megfelelő hiánnyal zárt, amiből a harmadik negyedévi deficit 77 milliárd forintot tett ki és a negyedéves GDP 1,1 százaléka volt az előző negyedévi 1,2 százalék után. A négy negyedéves adatot a 2011-es negyedik negyedévi 6,8 százalékos GDP- arányos deficit nyomta meg.

Címlapról ajánljuk
Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Bár országgyűlési választást csak 2026 tavaszán tartanak Magyarországon, a mögöttünk hagyott év jelentős része már az intenzív kampány jegyében zajlott. A következő szűk fél órában igyekszünk összefoglalni a két legnagyobb párt, vagyis a Fidesz és a Tisza küzdelmeit, de beszámolunk Gyurcsány Ferenc és a Momentum visszalépéséről is. Foglalkozunk a kormány és a főváros politikai csörtéivel, és a legnagyobb horderejű belpolitikai botrányokkal is. A közélet mellett természetesen a haszonállatokat és a szőlőültetvényeket pusztító járványokról is szót ejtünk.
Feltámadt a forint

Feltámadt a forint

Jelentős volatilitás mellett enyhe erősödéssel kezdte a hetet a forint árfolyama, ez pedig egyelőre a mai nap is folytatódni látszik. Mivel ezekben a napokban a megszokottnál alacsonyabb lehet a kereskedési aktivitás, a devizapiacon erősebb ingadozás figyelhető meg. A múlt hét elején látott 390 feletti euró-, és 331 feletti dollárárfolyamhoz képest jelentősen mérséklődött a jegyzés, nap közben 385,5, illetve 327,5 környékén is járt a két globális tartalékdeviza árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×