Infostart.hu
eur:
386.05
usd:
332.14
bux:
121707.56
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Miért érdemes várni a tankolással?

Bár az olaj árfolyama emelkedett a héten, a forint sokat erősödött a dollárhoz képest, ami összességében az autósok malmára hajthatja a vizet az előttünk álló héten. A legnagyobb valószínűsége ugyanis annak van, hogy a benzin és a gázolaj esetében is csökkennek majd az árak - írja a Portfolio.hu.

Bár a héten várakozásoknál gyengébb makrogazdasági adatok láttak napvilágot a tengerentúlon, a világ legnagyobb olajfogyasztójának gazdasági kilátásait beárnyékoló számok nem hatottak érdemben az olajárra. Annak átlagos árfolyama ugyanis emelkedéssel nyugtázta a hetet.

Az olajár mozgását követték a héten is a finomított termékek, így a gázolaj dollárban mért jegyzésára 2,6 százalékkal, a benziné 0,6 százalékkal került feljebb.

A forint azonban nagyot erősödött a dollárhoz képest (a múlt heti 191,1-es átlagár után az utóbbi napokban 184,6-es átlagos érték alakult ki), melyben a rossz makroadatok hatására az euróval szemben is megingó zöldhasú játszotta a főszerepet. Összességében tehát hazai fizetőeszközben mérve a benzin átlagára a héten 2,8 százalékkal, a gázolajé pedig 0,9 százalékkal került lejjebb.

Az utóbbi napok tőzsdei ármozgásai alapján tehát legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az előttünk álló héten lefele veszi majd az irányt az üzemanyagok ára. Amennyiben változnak az árak, úgy a benzin esetében nagyobb lehet az árcsökkenés.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×