Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Berényi János távozik a Hungrailtól

Az év végén távozik a Hungrail Magyar Vasúti Egyesüléstől Berényi János elnök-vezérigazgató - közölte az egyesülés.

A Hungrail rendkívüli taggyűlésén elfogadta az etikai bizottság beszámolóját. Ezt követően Berényi János elnök-vezérigazgató bejelentette, hogy az év végén lejáró szerződését nem kívánja meghosszabbítani. Döntését a taggyűlés eddig végzett munkájának elismerése mellett tudomásul vette.

A taggyűlés háromfős operatív elnökséget választott, amelynek feladata a Hungrail stratégiájának kidolgozása, vasúti érdekképviseleti tevékenységének erősítése.

A Magyar Nemzet adta hírül, hogy Berényi János vizsgálatot kért maga ellen, miután felvetődött, hogy az érdekképviseleti szervezet vezetője az osztrák állami vasúttársaság alkalmazottja is. A lap a vasúti szakmában körözött német nyelvű elektronikus levélre hivatkozott, amiben az osztrák állami vasút, az ÖBB, illetve annak leányvállalata, a Raabersped rögzíti Berényi János kelet-európai tanácsadó feladatait.

Címlapról ajánljuk
Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

A Benes-dekrétumok szlovák megerősítéséről és alkalmazásáról tartott kerekasztal-beszélgetést a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, ennek alkalmával kereste meg az InfoRádió Tárnok Balázst, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatóját, aki az mondta, a II. világháború utáni években nem álltak le a konfiskálások, a szlovák államnak óriási biznisz mind a mai napig.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×