Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
331.79
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv

Folyamatosan drágulnak az agrártermékek

Több mint 38 százalékkal drágultak az agrártermékek márciusban a tavalyi év hasonló időszakához képest - tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. Az ING elemzője az InfoRádiónak azt mondta: a januári, februári adatok láttán még reménykedni lehetett abban, hogy valamelyest lassul az árnövekedés, de a márciusi számok ennek ellenkezőjét mutatták.

Az agrártermékek termelői árszintje idén márciusban 38,1 százalékkal volt magasabb, mint 2007 hasonló időszakában - mondta az InfoRádiónak az ING elemzője.

Németh Dávid hozzátette: januárban és februárban valamelyest lassult az növekedés, a következő hónapban azonban megugrottak az árak.

A szakértő szerint a jelentős árnyomás legfőbb oka az, hogy jelentősen növekednek az energia- és nyersanyagárak, drágul a takarmány.

Az áremelkedés a növényi termékeknél jelentősebb: a gyümölcsárak 69,5 százalékkal növekedtek, leginkább az alma drágult - magyarázta az ING elemzője.

A folyamat egyelőre megállíthatatlan, és azt is nehéz megmondani, hogy mikor tetőzik, hiszen sem az olaj ára, sem az élelmiszerek iránti kereslet nem csökken - fűzte hozzá Németh Dávid.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×