Infostart.hu
eur:
377.76
usd:
318.69
bux:
124907.35
2026. február 17. kedd Donát

Új vezetés a Magyar Villamos Művek élén

A Magyar Villamos Művek közgyűlésén 627 milliárd forint feletti árbevételről adtak számot, a társaság 1 milliárd forint osztalékot fizet. A tulajdonos kezdeményezésére megszavazták a személyi változtatásokat.

A társaság igazgatósága 32,5 milliárd forint mérleg szerinti eredményről számolt be; a cég közleménye szerint a közgyűlés elrendelte, hogy a társaság fizessen 1 milliárd forint osztalékot a részvényeseknek.

A közgyűlésen megállapították: a vállalatcsoport teljesítette az üzleti terveket, néhány területen meg is haladták az előirányzott célokat. A közleményben hangsúlyozták: a társaság felügyelő bizottsága megállapította, hogy a vezetés a közgyűlés, azaz a tulajdonosok által elfogadott, az MVM Csoportra irányadó középtávú stratégia mentén, az annak történő megfelelés jegyében végezte tevékenységét, a jogszabályi keretek figyelembevételével.

A felügyelő bizottság jelentése szerint az MVM vezetése a piacnyitásra felkészült, és a tőle elvárható gondossággal, és szakértelemmel járt el.

Személycserék

Döntött a közgyűlés a személyi kérdésekről. Az MVM igazgatóságának elnöke, Vásárhelyi István, valamint a testület tagja, Voszka Éva a közgyűlés napjával lemondott tisztségéről. A közgyűlés visszahívta az igazgatóság tagjai közül Kocsis Istvánt 2008. május 31-vel - akinek ezzel egyidejűleg vezérigazgatói kinevezése is megszűnik -, ezenkívül visszahívták még Karl Imrét is az igazgatóságból.

2008. június 1-jével az igazgatóság tagja lesz Mártha Imre eddigi vezérigazgató-helyettes, aki egyben szintén június elsejei hatállyal a MVM Zrt. vezérigazgatója lesz.

Új tag még az igazgatóságban Gordos Péter, aki a Magyar Energia Hivatal jelöltje,a gazdasági tárca energetikai főosztályának eddigi vezetője. Szintén új tag Kamarás Zoltán, aki dolgozott az ÁPV Rt-nél a villamosenergia területen, és 1998 óta az MVM-nél van vezető beosztásban.

Régi-új ember az igazgatóságban Pál László, volt ipari miniszter, volt MVM-vezérigazgató, korábbi Mol-elnök, valamint Nagy József, akit Szabó Pál közlekedési miniszter jelölt. Az igazgatóság új elnökét még nem választották meg, mert igazgatósági ülés csak kedden lesz. A tulajdonos állam Lengyel Gyula eddigi igazgatósági tagot javasolta.

A társaság által kiadott közlemény szerint a közgyűlés - tekintettel a kormányzat által tervezett szervezeti és szabályozási változásokra - nem hozott döntést az MVM középtávú stratégiájával kapcsolatosan, illetve nem döntött vállalat üzletpolitikájáról és üzleti tervéről.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megkezdődött a genfi orosz–ukrán tárgyalás
Feszült nyitány

Megkezdődött a genfi orosz–ukrán tárgyalás

Az ukrán főtárgyaló közlése szerint kedden az esti órákban véget ért az ukrajnai rendezésről amerikai közvetítéssel Genfben tartott orosz-ukrán egyeztetések első napja. Az orosz tárgyalódelegáció egyik tagja a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek azt mondta, hogy a zártkörű megbeszélések első napja nagyon feszült légkörben folyt.

Elemzők: nem lehet tudni, hogy a választási kampányt az ügyek vagy a személyiségek döntik-e el

A Nézőpont Intézet vezetője és a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője szerint nehéz megmondani, hogy a témák vagy a személyiségek lesznek fontosabbak a kampányban és nem lehet prognosztizálni, hogy a gödi Samsung gyár ügye vagy a hálószoba-ügy, mint téma kitart-e a választásokig. Mráz Ágoston Sámuel és Závecz Tibor erről az Inforádió Aréna című műsorában beszélt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.18. szerda, 18:00
Jeránek Tamás
a Siemens Zrt. vezérigazgatója
Fordult napközben az amerikai tőzsde

Fordult napközben az amerikai tőzsde

Foghíjasan indult ez a hét a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai tőzsdék az elnökök napja miatt zárva tartottak, míg Ázsiában a Holdújév ünnepe ritkítja meg a héten a nyitva lévő tőzsdék számát. Ma már azonban az USA-ban volt kereskedés és Európában is a szokott rend szerint zajlott a nap. A geopolitikai bizonytalanság rányomja a bélyegét a hangulatra, az Egyesült Államok és Irán ma Genfben közvetett tárgyalásokat folytat nukleáris vitájuk rendezése érdekében, míg az Egyesült Államok közvetítésével külön béketárgyalásokra is sor kerül Ukrajna és Oroszország között, amelyek valószínűleg a területi vitákra fognak összpontosítani. Ennek ellenére az európai és amerikai tőzsdék is mérsékelt emelkedésekkel zártak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×