Infostart.hu
eur:
363.83
usd:
309.67
bux:
133616.11
2026. április 27. hétfő Zita

A lakáslízing olcsóbb is lehet, mint a hitel

Egyre népszerűbb a lakáslízing, és egyre többen ismerik fel az előnyeit a lakáshitelekkel szemben - mondta el az InfoRádiónak az OTP Lakáslízing Zrt. vezérigazgatója.

A lakáslízing - amelynek esetén a vásárló csak a futamidő lejárta után válik az ingatlan tulajdonosává, addig a finanszírozó banké az -, akár előnyösebb is lehet a hitelnél.

Dunavölgyi Mária, az OTP Lakáslízing Zrt. vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta: a lakáslízing abban az esetben kedvezőbb a lakáshitelnél, ha a hitelfelvevő nem jogosult szociálpolitikai támogatásra vagy más állami kedvezményre.

Azoknak, akik semmi ilyesmi nem jár, a lízing olcsóbb lehet, mint a hitel. A lakásnak ugyanis nem a bruttó, azaz az áfával növelt összegére kell a kamatokat megfizetni, csupán a nettó árra.

Az áfát természetesen ebben az esetben is ki kell fizetni, de annak ellenértékét kamatmentesen biztosítja a bank.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Igazi „nagyágyúk” távoznak a Parlamentből – íme az üzenetük, és a reakciók

Orbán Viktor, a Fidesz–KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát. A KDNP vezetői, köztük Semjén Zsolttal, sem ülnek be a parlamentbe, mint ahogy a Fideszből Kósa Lajos és Bánki Erik sem.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Súlyos csapás érte a Krímet, Dobropillja komoly nyomás alá került - Híreink az ukrán frontról hétfőn

Súlyos csapás érte a Krímet, Dobropillja komoly nyomás alá került - Híreink az ukrán frontról hétfőn

A háború eddigi egyik legsúlyosabb támadása érte az orosz megszállás alatt álló Krímet: az ukrán haderő egy nap alatt több mint 200 drónt indított a félsziget ellen. Az orosz erők nagy erőkkel támadják Dobropillját Zaporizzsja megyében, az ukrán Deepstate térkép be is satírozta a térséget szürkével, ami azt jelenti, hogy lehet, hogy elveszett a település. Trump nemrég arról beszélt egy interjúban: nem igaz, hogy teljesen borultak volna a béketárgyalások, rendszeres kontaktban van Ukrajna és Oroszország vezetésével is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×