Infostart.hu
eur:
356.83
usd:
312
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Visszatér a nyár! - Időjárási kilátásaink

A jövő héten többször is ködre kell számítani, de csapadék, lehűlés nem várható. A hétvégén akár 26 Celsius-fokig is melegedhet a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez vasárnap eljuttatott országos középtávú előrejelzésből.

Hétfőn északkeleten a felhős, ködös területeken lehet szitálás. A fővárostól északkeletre és az Alpokalján inkább rövidebb, másutt hosszabb időre is kisüthet a nap. A legalacsonyabb hőmérséklet 5 és 11 fok között alakul, a legmagasabb 16 és 21 fok között valószínű.

Kedden és szerdán a reggeli, délelőtti órákban ködfoltokra kell számítani, néhol szitálás is lehet. Helyenként megerősödhet a szél. Kedden a leghidegebb órákban 6-11 fok lehet, nappal 15-21 fokig melegszik a levegő. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 7 és 12, a legmagasabb általában 18 és 23 fok között valószínű.

Csütörtökön a ködfoltok feloszlása után nagyrészt napos időre lehet számítani, csapadék nem várható. A déli szél a Dunántúlon helyenként megerősödhet. A minimumhőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. A nappali maximumok 19 és 24 fok között alakulnak.

Pénteken, szombaton és vasárnap reggel, délelőtt foltokban ködre kell számítani, de csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet pénteken és szombaton 8 és 14, vasárnap 9 és 14 fok között valószínű.

Pénteken a nappali maximumok 20 és 25 fok között alakulnak. Szombaton és vasárnap 21-26 fokig emelkedhet a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.

Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×