Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Így hintik a Michelin-csillagokat

Rekordszámú, 73 New York-i étterem kapott Michelin-csillagot a város étteremkalauzának 2015-ös, most megjelent kiadásában, amelyben az előző kötethez képest újabb öt vendéglő került a gasztronómiai kiválóságok közé.

Az új kiadás elismeréssel tekint Brooklyn és Queens városrészek éledező kulináris kultúrájára is, ezekben 14 étterem részesült csillagban.

"Továbbra is Manhattan a New York-i étteremvilág központja, ám izgalmas dolgok történnek mindenfelé. Nincsenek már szabályai annak, hol kell az éttermet megnyitni, hogy az sikeres legyen. Ott akarnak az emberek jót enni, ahol laknak" - mondta Michael Ellis, a Michelin Guides nemzetközi igazgatója.

A Michelin gumiabroncsgyár 24 ország éttermeit értékeli, csillagai a csúcsgasztronómia nemzetközileg elismert mércéi. A 2015-ös New York-i étteremkalauz szerdán került a boltokba és 60 különböző étteremtípust tekint végig a burgerezőtől a laoszi kolbászig.

A legmagasabb elismerést, a "kivételes konyhaművészet, külön utazást érdemel" jelentésű három csillagot öt manhattani és egy brooklyni étteremnek ítélték oda.

Két csillagot kapott nyolc étterem, ezek "kitűnő konyhák, megérnek egy kis kitérőt". A tavalyi 55 után idén 58-nak ítéltek egy csillagot. "Jelentős visszatérésnek" értékelte a brooklyni The River Cafe egy csillagát a Michelin új kalauza. A Brooklyn hídra és a város kikötőjére nyíló panorámájáról is nevezetes kávéházat a Sandy hurrikán miatt tavaly be kellett zárni, így akkor csillagát is elveszítette.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×