Infostart.hu
eur:
384.44
usd:
328.49
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Hol nyaralnak a leggazdagabbak?

Dubrovnikban nyaral Bill Gates, a Microsoft informatikai óriáscég alapítója, akit a világ leggazdagabb embereként tartanak számon - jelentette szerdán internetes kiadásában a Dubrovacki vjesnik regionális napilap.

Az amerikai számítógépes szakember feleségével és két gyermekével együtt két napja magánrepülőgéppel érkezett Horvátországba - írta az újság. Gates állítólag meglátogatta a nemzeti parkjáról híres Mljet-szigetet, egyébként pedig a dubrovniki Hotel Palace-ban szállt meg. Ezt azonban a vendégek magánéletének védelmére hivatkozva a szálloda nem kívánta megerősíteni.

Gates már többször járt Horvátországban, ami felbecsülhetetlen értékű reklámot jelent az Adria-parti országnak. A Gates dubrovniki nyaralásáról szintén tudósító dulist.hr portál szerint az amerikai multimilliárdos a Dél-Adria mellett leggyakrabban a Sibenikhez közeli Krka Nemzeti Parkban, Skradin városkában és a Krka folyó vízesésénél járt Horvátországban.

Néhány évvel ezelőtt a Forbes magazinnak nyilatkozva Gates kedvenc nyaralóhelyként is Horvátországot ajánlotta.

A Bloomberg hírügynökség májusban közzétett felmérése szerint Bill Gates 72,7 milliárd dollárra becsült vagyonával a világ leggazdagabb embere.

Horvátországot szívesen látogatják más világhírességek is. Bernie Ecclestone, a Forma-1 "atyja" Petara nevű jachtjával egy hete érkezett egyik kedvenc horvát városába, Trogirba, ahol már visszajáró vendégként tartják számon a piaci kofák. Előtte Novak Djokovic, a szerb teniszcsillag Adria-parti látogatásáról számolt be a horvát média.

Lesifotósok többször lencsevégre kapták már az orosz üzletembert, Roman Abramovicsot is Horvátországban, aki rendszerint Eclipse nevű megajachtjával szeli a horvát vizeket. Rajta kívül Beyonce, Steven Spielberg, Tom Cruise, Brad Pitt, Georg Clooney, Jack Nicholson, Sean Connery, Oprah Winfrey, Giorgio Armani, Harry herceg és még sok más világhíresség horvátországi nyaralásáról adott hírt az elmúlt években a helyi sajtó.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Januári rezsistopot jelentett be Orbán Viktor

A kormány átvállalja a családoktól a januári fűtésszámlákban jelentkező többletet a nagy hidegre való tekintettel – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
Kereskedelmi vörösvonalat húzott Európa

Kereskedelmi vörösvonalat húzott Európa

A Grönlandra annektálására vonatkozó igényeivel úgy tűnik, túl messzire ment Donald Trump amerikai elnök, akinek ezúttal az Európai Parlamentben próbálnak keresztbe tenni. Ugyan az USA már alkalmazta a júliusban kialkudott 15 százalékos vámplafont, az EU csak most ért volna az Egyesült Államokból érkező termékek vámmentesítéséhez, a grönlanddal kapcsolatos újabb vámfenyegetések miatt azonban úgy döntött: nem fogja végrehajtani a megbeszélt változtatásokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×