Infostart.hu
eur:
384.44
usd:
328.49
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

A milotai mézes grillázstorta az idei országtorta

A milotai mézes grillázstorta nyerte el idén a Magyarország Tortája címet, a ribizlihabos-almás réteges lett Magyarország cukormentes tortája, a Szent István-napi kenyér verseny győztese pedig a tönkölybúzás-joghurtos kenyér lett - jelentették be szerdán az augusztus 20-i ünnepi rendezvények szervezői.

Balatoni Monika, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára a budapesti sajtótájékoztatón azt is elmondta, hogy idén Budapesten négy kilövési pontról - három uszályról és a Lánchídról - indítják a rakétákat az augusztus 20-i nemzeti ünnep zárásaként. A fővárosi és balatoni tűzijáték kísérőzenéjét Havasi Balázs zongoraművész-zeneszerző komponálta - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.

Januári rezsistopot jelentett be Orbán Viktor

A kormány átvállalja a családoktól a januári fűtésszámlákban jelentkező többletet a nagy hidegre való tekintettel – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök.
Kereskedelmi vörösvonalat húzott Európa

Kereskedelmi vörösvonalat húzott Európa

A Grönlandra annektálására vonatkozó igényeivel úgy tűnik, túl messzire ment Donald Trump amerikai elnök, akinek ezúttal az Európai Parlamentben próbálnak keresztbe tenni. Ugyan az USA már alkalmazta a júliusban kialkudott 15 százalékos vámplafont, az EU csak most ért volna az Egyesült Államokból érkező termékek vámmentesítéséhez, a grönlanddal kapcsolatos újabb vámfenyegetések miatt azonban úgy döntött: nem fogja végrehajtani a megbeszélt változtatásokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×