Infostart.hu
eur:
377.6
usd:
318.84
bux:
124389.48
2026. február 17. kedd Donát

1,3 milliárd az ötös lottón - így viheti el!

Tizenhárom hete halmozódik az ötös lottó főnyereménye. A várható nyeremény 1 milliárd 363 millió forint - ez az összeg garantáltan megváltoztatná bárki életét. A Szerencsejáték Zrt. fontos információkat közölt arról is, mit kell tennie annak, aki megnyeri az ötöst.

Ha az egyszerűség kedvéért 10 ezer forintosokban gondolkodunk, akkor a nyeremény e bankjegyből 136 300 darabot tesz ki. A bankókat hosszában egymáshoz illesztve mintegy 22 kilométeres pénzösvényt rakhatnánk ki, amely mentén végigsétálhatnánk, mondjuk Budapest egyik szélétől a másikig. Ha pedig feltornyoznánk, a pénzoszlop feltűnés nélkül belesimulna egy lakótelep tízemeletes házrengetegébe. Lapjával egymás mellé helyezve befedne két kézilabda pályát.

Magyarország teljes lakosságát meghívhatnánk belőle egy pohár sörre, vagy kifizethetnénk belőle nagyjából harmincezer háztartás havi rezsijét. Közel négy millió liter üzemanyagot tankolhatnánk az autónkba. Ennyi benzinnel egyébként tízszer körbe is autózhatnánk a Földet az Egyenlítő mentén.

Fontos! Mit tegyen az, aki megnyeri az ötöst?

Aki a szombati sorsolást követően öt találatot ér el, az úgynevezett nagynyertes telefonszámon jelentkezhet 90 napon belül. A szám minden lottózóban megtalálható, a vonal végén pedig a Szerencsejáték Zrt. illetékes szakembere ad felvilágosítást minden további, a nyereménnyel kapcsolatos tennivalóról.

Nagynyertes vonal

5 000 001 - 40 000 000 forint közötti nyeremény esetén
06-30/511-6444 (H - Cs: 8:00 - 16:00, P: 8:00 - 13:00)

40 millió forint fölötti nyeremény esetén
06-20/933-0630 (H - P: 8:00 - 18:00)

Ha ezen a héten sem születik telitalálat, a lottóláz folytatódik, hiszen a jackpot egyre csak nő.

Címlapról ajánljuk
Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Japánban a gazdaság zsugorodásának megállításán kívül kritikus demográfiai folyamatokat is meg kell változtatnia az új miniszterelnöknek, Takaicsi Szanaénak. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Hidasi Judit japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája elmondta, az is kérdés, mit üzen, hogy Donald Trump amerikai elnök előbb találkozik a japán vezetővel, mint hogy Kínába utazna.

Orbán Viktor: olyan frakciónk lesz, amely képes az egész nemzetet képviselni – itt a Fidesz országos listája

Tudjuk, kik vagyunk mi és kik az ellenfeleink. Azt is tudjuk, hogy aláírtak egy titkos paktumot a Müncheni Biztonsági Konferencián, ennek a tartalmát is ismerjük – mondta a Fidesz országos listájának bemutatóján a miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×