Infostart.hu
eur:
377.54
usd:
318.8
bux:
0
2026. február 17. kedd Donát

Kutyatámadás áldozata lett egy hatéves kisfiú Noszlopon

Kutyatámadás áldozata lett egy hatéves kisfiú a Veszprém megyei Noszlop községben - közölte a rendőrség.

A kisfiú az édesapjával rokonokhoz ment látogatóba vasárnap este a faluban, s egy idő után azt kérte, hogy hadd menjen ki az udvarra - közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Frankó Marianna elmondta: az udvaron volt a család három kutyája is, két német juhász és egy tacskó.

Az apa egy idő után szintén az udvarra ment, hogy a fiát megkeresse, ám amikor rátalált, a gyerek már több súlyos sebből vérzett. A mentők megpróbálták a kisfiút újraéleszteni, de hiába küzdöttek az életéért, a gyerek a helyszínen meghalt.

A rendőrség megkezdte a tanúk kihallgatását és az adatgyűjtést - tette hozzá Frankó Marianna, hangsúlyozva: az igazságügyi orvos szakértő megállapította, hogy a kisfiú súlyos sérüléseit kutyatámadás okozta.

A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indított ismeretlen tettes ellen - közölte a sajtóreferens.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a NATO Sarkvidéki Őrszeme Trumpnak is szól, nem csak Kínának és az oroszoknak

Kaiser Ferenc: a NATO Sarkvidéki Őrszeme Trumpnak is szól, nem csak Kínának és az oroszoknak

A NATO Sarkvidéki Őrszem néven programot indít a térség biztonságának szavatolására. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egyetemi docense szerint ez egyaránt szól a térségben egyre aktívabb Oroszországnak és Kínának, valamint az Egyesült Államoknak. Hangsúlyozta: a szövetség meg akarja mutatni az amerikai elnöknek, hogy nem kell megszereznie az USA-nak Grönlandot, hogy biztonságban legyen, de el is akarja rettenteni egy katonai beavatkozástól.

Hidasi Judit: a kétharmados többséggel jelentős haderőfejlesztésbe kezdhet a japán kormány

Japánban a gazdaság zsugorodásának megállításán kívül kritikus demográfiai folyamatokat is meg kell változtatnia az új miniszterelnöknek, Takaicsi Szanaénak. Mint az InfoRádió Aréna című műsorában Hidasi Judit japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája elmondta, az is kérdés, mit üzen, hogy Donald Trump amerikai elnök előbb találkozik a japán vezetővel, mint hogy Kínába utazna.
inforadio
ARÉNA
2026.02.17. kedd, 18:00
Légrádi Tamás
a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×