Infostart.hu
eur:
358.21
usd:
313.18
bux:
141693.76
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Az LMP elhalasztaná a Városmajor körbekerítését

A Lehet Más a Politika elhalasztaná a Városmajor bekerítését. Az LMP szerint nem kellene elkezdeni a százmilliós beruházást addig, amíg nyilvános fórumokon nem adtak lehetőséget az embereknek arra, hogy kifejtsék véleményüket a tervvel kapcsolatban.

Az ellenzéki párt aláírásgyűjtéssel kívánja kikérni a lakosok véleményét a park körbekerítésével kapcsolatban, és az eredmény függvényében helyi népszavazást kezdeményez az ügyben. A párt közleménye szerint a körbekerítés augusztus elsején kezdődőtt első üteme 150 millió forintba kerül, amelyből megépítik a park körüli kerítés első, hatszázhatvan méteres szakaszát lezárva a park János kórház felőli felét. A kerítésállítás teljes költsége várhatón meghaladja a 300 millió forintot. Az LMP arra szólítja fel Pokorni Zoltán XII. kerületi polgármestert, hogy halassza el a közpark bekerítését.

Címlapról ajánljuk
Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

Tárgyalnak, de közben lőnek – úgy tűnik, Iránban a háború nem megbuktatja a rendszert, hanem erősíti

N. Rózsa Erzsébet az InfoRádióban úgy fogalmazott, újra háborúközelbe eszkalálódott az iráni helyzet, a Hormuzi-szorosban útvonalvita van, a tárgyalásokon meg azt sem tudni, hágy pontról kell egyezkedni, illetve hogy melyik mennyire hangsúlyos és kinek. Iránban közben Ali Hamenei gyászmenetével „erődemonstráció” zajlik, még ha Amerika és Izrael célpontjai bujkálnak is.

Magyar Péter távollétében is kormánybejelentések jönnek

Míg a miniszterelnök Törökországban van, a NATO-csúcs után vasárnapig Antalyában nyaral a fiaival, itthon nem áll a kormányzati munka, Ruff Bálint vezetésével ülésezett a kabinet, és csütörtökön kormányszóvivői tájékoztató lesz 13 órától.
Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés után próbálnak magukhoz térni az európai tőzsdék

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. Az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel indul a nap. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×