Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
312.58
bux:
139468.07
2026. július 2. csütörtök Ottó

Magától változott férfivá - hivatalosan is nevet válthat

Hivatalosan is Jeffé válhat Jenniferből az a fülöp-szigeteki nő, aki magától, "természetes úton" változott férfivá.

A 27 éves Jennifer Cagandahan sikerrel bizonyította a manilai felsőbb bíróságon, hogy egy ritka orvosi rendellenesség miatt a szervezete nem női, hanem férfi hormonokat termel. Így megkapta a jogot arra, hogy ezután hivatalosan is férfi legyen, és megváltoztathassa a nevét.

A döntés értelmében az összes hivatalos okiratban - a születési anyakönyvi kivonattól az iskolai bizonyítványokon át a választói névjegyzékig - ezután férfiként szerepel majd.

Jennifer 2003 decemberében kezdte a jogi csatározást neme megváltozásának elismertetéséért.

Állapotát "veleszületett adrenalin hiperpláziának" hívják - a kór lányokat és férfiakat is érint, és azt jelenti, hogy a szervezetükből hiányzik az az enzim, amely ahhoz szükséges, hogy a mellékvese kortizolt és aldoszteront termeljen. Márpedig ezek nélkül a szervezet több androgén férfi nemi hormont termel.

Az amerikai Nemzeti Egészségügyi Intézet adatai szerint 10-18 ezer gyerekből egy születik ilyen rendellenességgel.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerdán, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×