Infostart.hu
eur:
386.95
usd:
328.74
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás

A kecske és a farkas - a két elválaszthatatlan barát - képpel

Elválaszthatatlan baráttá vált egy kecske és egy farkas az egyik kínai állatkertben, miután a két állatot véletlenül egy ketrecbe zárták össze.

A nancsongi Fehér Torony Park gondozói szerint a két állat imádja egymást, egyszerűen elválaszthatatlanok. "Ha a kecske elkószál, a farkas addig üvölt és rohangászik fel-alá, míg a barátja vissza nem tér" - mesélte a gondozójuk, Hszu.

A ragadozó és a zsákmány véletlenül került össze. Egyik reggel Hszu éppen nyitotta a kecske ketrecének ajtaját, hogy kiengedje az állatot, amikor a legnagyobb megdöbbenésére onnan a farkas jött elő. Mint kiderült, Hszu előző este rosszul zárta be a rácsos ajtót.

Beszámolója szerint a farkas egyenesen a kecske felé rohant, és üvölteni kezdett. Szerencsétlen kecske annyira megrémült, hogy szemmel láthatóan reszkettek a lábai.

A gondozó védte a szerencsétlen állatot, míg a kollégái a segítségére nem siettek. Az első találkozás azonban nem bizonyult meghatározónak a későbbi "kapcsolat" szempontjából, ugyanis ahogy a két állat egyre jobban "megismerte egymást", "beszélgetni" kezdtek. "Azt is mondhatnám, hogy flörtöltek egymással" - magyarázta Hszu.

A gondozók öt nap után arra az elhatározásra jutottak, hogy ha a kecske meg a farkas annyira "akarja", hát összeengedik az állatokat. Azóta a két állat mindent együtt csinál - csak az ételt nem osztják meg egymással; a farkas ragaszkodik a húshoz, a kecske pedig nem adja fel vegetáriánus étrendjét.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami szerinte „szégyen lenne”.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×