Infostart.hu
eur:
385.88
usd:
330.79
bux:
117599.91
2026. január 13. kedd Veronika
Concept about terrorism with terrorist sniper shooting with his weapon
Nyitókép: waewkid/Getty Images

A lakodalomban lőtték agyon a menyasszonyt

Egy franciaországi esküvőn borzalmas tragédia történt.

A délkelet-franciaországi Avignon városához közeli Goult faluban álarcos fegyveresek tüzet nyitottak tüzet egy lakodalom vendégeire és megölték a menyasszonyt - írja a BBC. A kialakult tűzpárbajban az egyik támadó szintén meghalt, míg a vőlegény és egy 13 éves gyermek pedig súlyosan megsebesült egy nőt pedig könnyebb sérüléseket szenvedett. A rendőrség szerint a támadás idején összesen 28-an tartózkodtak a teremben.

A támadók kézre kerítésére hajtóvadászatot indítottak a hatóságok Több tucatnyi rendőr és egy helikopteres egység próbálja kézre keríteni a fegyvereseket. Francia lapértesülések szerint az ügy kábítószerrel kapcsolatos leszámolás lehet.

A hatóságok gyilkosság és gyilkossági kísérlet miatt indítottak nyomozást.

Vasárnap hajnalban a 27 éves menyasszony és a 25 éves vőlegény épp a faluházban tartott esküvői buliról akartak távozni, amikor ismeretlen támadók tüzet nyitottak a násznépre - jelentette az AFP hírügynökség. Az első jelentések szerint az egyik támadót a pár autója gázolta el, de Florence Galtier avignoni ügyésznő szerint a tűzpárbajban lőtték agyon. Mint mondta, a merénylők autóval érkeztek, majd a lövöldözés után gyalog menekültek el.

Guillaume Molinas, az egyik helybeli étterem-tulajdonos azt nyilatkozta a francia hírügynökségnek, hogy az 1000 lakost számláló faluban utoljára 125 évvel ezelőtt történt ehhez hasonló szörnyűség.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×