Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Prison concept. Jail bars and metal handcuffs on the floor, dark background. 3d illustration
Nyitókép: Rawf8/Getty Images

Elfogták Münchenben a magyar nőt, 8 éve bujkált fegyházbüntetése elől

Münchenben fogtak el egy jövedéki orgazdaság miatt jogerősen nyolc és fél év fegyházbüntetésre ítélt nagydobosi nőt, aki csaknem nyolc évig bujkált a végrehajtás elől - közölte csütörtökön a honlapján a rendőrség.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 58 éves asszony, akit a Nyíregyházi Törvényszék 2016. január 20-án ítélt el bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett jövedéki orgazdaság miatt, az ítélet után ismeretlen helyre távozott, és elérhetetlenné vált a hatóságok számára.

A törvényszék büntetés-végrehajtási csoportja 2017. április 12-én európai elfogatóparancsot adott ki ellene. Információ merült fel arra vonatkozóan, hogy a nő korábbi kapcsolatainak köszönhetően hamis személyazonossághoz juthatott, és külföldön élhet.

Az elítélt korábban felkerült a rendőrség top 50-es listájára is,

országosan ismertté vált, a vele kapcsolatos bejelentéseket a nyomozó szervek ellenőrizték, de ez nem vezetett eredményre - olvasható a közleményben.

2024. október 28-án egy állampolgári bejelentés után a Mátészalkai Rendőrkapitányság és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság körözési eljárásokra szakosodott munkatársai megtalálták az egyik közösségimédia-platformon a nő álnéven regisztrált profilját, amely alapján arra következtettek, hogy Németországban, Münchenben tartózkodhat. Az információkat átadták a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) célkörözési osztálya munkatársainak, hogy a keresett nőt azonosítsák, és nemzetközi együttműködés keretében megszervezzék az elfogását.

Az NNI nyomozói az Európai Célkörözési Egységek Hálózatán keresztül felvették a kapcsolatot a német kollégákkal. A német rendőrök január 21-én müncheni lakásában fogták el az asszonyt, aki hamis okmány felmutatásával próbálta megtéveszteni őket, de egy rövid, a szervek közötti információcsere tisztázta személyazonosságát, így a letartóztatást nem kerülhette el. Jelenleg kiadatási őrizetben van, hazaszállításáról a később döntenek - írta a rendőr-főkapitányság.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×