Infostart.hu
eur:
384.35
usd:
330.24
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay

Revizor érkezett az éttermeshez, aki lefogta a kezét - nem kellett volna

Felfüggesztett szabadságvesztést kapott az a vállalkozó, aki fizikai erővel próbálta meg visszatartani a kiérkező revizort.

A NAV ellenőrei az alkalmazottak bejelentését, valamint a számla- és nyugtaadást ellenőrizték egy budapesti étteremben.

A próbavásárláskor az eladó nem adott nyugtát, az ellenőrök igazolták magukat, ekkor a vállalkozás vezetője, aki a pultban dolgozott, kiabálni kezdett a konyha irányába, ahonnan futva menekült egy ott dolgozó - közölte a NAV.

Az üzemeltető akadályozta is az ellenőröket a munkavégzésben, az egyik revizort a karját szorítva visszatartotta, míg a NAV szerint feketén dolgozó konyhai alkalmazott kereket oldott.

A revizor még épp látta a menekülő konyhást.

Az étterem vezetője csak többszöri felszólításra engedte el a revizor karját.

Az ellenőrök végül lefolytatták a vizsgálatot, és a nyugtaadás elmulasztása miatt 250 ezer forint mulasztási bírságot szabtak ki.

A kézlefogásért - amellyel akadályozták a hatóság munkáját - 1 év fél évre felfüggesztett börtön járt.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×