Infostart.hu
eur:
386.62
usd:
331.67
bux:
118198.13
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Forrás: Pixabay

Élvezte utasai sikítását a száguldozó és a forgalommal szemben haladó sofőr, tragédia lett a vége

Ijesztgette az utasait, szórakoztatta, hogy félnek a kocsiban.

Halált okozó közúti veszélyeztetés bűntette és ittas járművezetés vétsége miatt jogerősen öt és fél év börtönbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy férfit, aki halálos balesetet okozott Győrújfaluban - tudatta a Győri Fellebbviteli Főügyészség.

Az ítélet szerint a vádlott 2019. július 7-én reggel Győrújfalu belterületén úgy vezette személyautóját, hogy előtte alkoholt és kábítószert is fogyasztott. Utasait ijesztgetve a megengedett sebesség csaknem duplájával haladt, és többször áttért a szembejövő forgalmi sávba.

Az autóban ülő lányok megijedtek, sikítottak, a vádlott és egyik utasa pedig nevetett rajtuk. Az autóban senki sem használt biztonsági övet. A vádlott egy lassítószigetet balról került ki, majd hirtelen jobbra kormányozta az autót, amely megcsúszott, egy jelzőtáblának, majd egy fának ütközött.

Az egyik utas olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt, egy 20 éves lány és a vádlott sérülései maradandó fogyatékosságot eredményeztek. A másik fiatal lány 8 napon belül, az ötödik utas pedig 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. Az első fokon eljáró Győri Törvényszék honlapja szerint a bíróság 2023 decemberében hét év börtönbüntetésre ítélte a férfit.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×