Infostart.hu
eur:
360.34
usd:
309.95
bux:
132400.06
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Internetes csalás.
Nyitókép: boonchai wedmakawand Getty Images

Most a Magyar Telekom ügyfeleire szálltak rá - erre kell figyelni

Ezúttal a Magyar Telekom jelezte ügyfeleinek: legyenek résen! Újabb trükkel próbálkoznak ugyanis internetes csalók, ezúttal a távközlési cég nevében.

Ismét csalókra figyelmezteti ügyfeleit a Magyar Telekom: a cég weboldalára frissen felkerült felhívás szerint hamis számlabefizetéssel és webmail-belépéssel egyaránt próbálkoznak a rosszindulatú felek - írja a hvg.hu.

Mindkét esetben csalárd e-mailekkel próbálják tőrbe csalni az áldozatokat, így megszerezve az adataikat. A Telekom kiemeli: fontos, hogy amennyiben valaki megadta a hamis e-mailekben lévő linkre kattintva a szolgáltatónál vezetett fiókja adatait, akkor

változtassa meg a jelszavát.

Súlyosabb esetben, ha valaki a bankkártya adatait is megadta egy hamis oldalon fizetve, mindenképp keresse fel a számlavezető bankját – írják. Ilyen esetekben érdemes haladéktalanul letiltani a kompromittálódott kártyát.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter miniszterelnök üzent a Facebookon, visszakérik az eddig már kifizetett 22 milliárd forintot is a Nobel-díjas tudós alapítványától. A Tisza-kormány felülvizsgálja a „közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok” (kekva) teljes rendszerét. Ezek az alapítványok összességében több ezer milliárd forintos vagyont kaptak az államtól az előző kormányzat idején.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Megszólalt Donald Trump - Azonnal reagálnak a piacok

Megszólalt Donald Trump - Azonnal reagálnak a piacok

A befektetők ma is elsősorban az iráni háború friss fejleményeire fókuszálnak, illetve az amerikai-kínai kereskedelmi találkozóra; Hszi Csin-ping kínai elnök arra figyelmeztetett, hogy a Tajvan körüli feszültségek „összecsapásokat, sőt akár konfliktusokat” is kiválthatnak az Egyesült Államok és Kína között. Donald Trump amerikai elnök szeptember 24-re meghívta Hszi elnököt a Fehér Házba, ami arra utal, hogy a tárgyalások túlmutatnak az e heti, kétnapos pekingi csúcstalálkozón. Gazdasági adatok tekintetében ma nemzetközi fronton délután 14:30-kor az amerikai áprilisi ipari termelés zárja a heti tengerentúli konjunktúraképet. Az ázsiai tőzsdéken esést láthattunk, Európában is borongósan indut a nap. A hazai piacon is bőven vannak izgalmak, hiszen ma hajnalban tette közzé legfrissebb gyorsjelentését az OTP: a bank újra megverte az elemzői profitvárakozásokat, de első ránézésre nem tűnik erősnek a negyedév, hiszen a profit alaposan visszaesett, főként a rekordközeli adóterhek miatt. Eközben pedig a 4iG árfolyama is nagy nyomás alá került. Az amerikai kötvényhozamok emelkednek, ami nem kedvez a tőzsdéknek, eséssel nyitottak az irányadó amerikai indexek, különösen a techpapírok esnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×