Infostart.hu
eur:
362.58
usd:
317.76
bux:
0
2026. július 22. szerda Magdolna
Fokozott közúti ellenőrzés az egyik helyszínen Berettyóújfaluban a Népliget utcában 2021. március 9-én. Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) Seatbelt elnevezésű programjához csatlakozva az úgynevezett passzív biztonsági eszközök használatát figyelik országszerte a rendőrök. Az egyhetes akcióban elsősorban a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint segédmotorosoknál és motorkerékpárosoknál a bukósisak használatát ellenőrzik.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Lesújtó a legutóbbi nagy rendőrségi ellenőrzés eredménye

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoportjának (ROADPOL) éves ellenőrzési terve alapján tartott a rendőrség országos akciót 2023. november 6–12. között, kifejezetten teherautókra és buszokra koncentrálva.

Az egyenruhások ebben az időszakban célzottan a nehéz tehergépkocsikat és az autóbuszokat ellenőrizték. A ROADPOL Truck & Bus keretében kiemelt figyelmet fordítottak a vezetési- és pihenőidővel, továbbá a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok betartására, valamint a beutazás, illetve belföldön tartózkodás jogszerűségét is vizsgálták - írja beszámolójában a police.hu.

A rendőrök az egy hét alatt Magyarország közútjain 6 964 tehergépkocsit és 670 autóbuszt ellenőriztek.

Az ellenőrzések során 2 195 alkalommal, azaz az esetek több mint 28 százalékánál állapítottak meg jogsértést.

Azonnali közlekedési korlátozást 11 nehéz tehergépkocsi esetében kellett elrendelni. A teherautók ellenőrzése során a vezetési- és pihenőidővel kapcsolatos szabálytalanság miatt 189-szer, jármű- és rakománybiztonsággal kapcsolatban 208 esetben, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 181 alkalommal kellett intézkedniük. Tíz esetben merült fel alkoholfogyasztás gyanúja, 370 alkalommal nem használták a passzív biztonsági eszközt, 414 jármű vezetője pedig gyorsabban hajtott a megengedettnél.

Az autóbuszok ellenőrzésekor a vezető- és pihenőidővel összefüggésben 15 szabályszegést regisztráltak, míg az okmányokkal kapcsolatos jogsértések miatt 16 alkalommal kellett intézkedni. 49 olyan eset volt, amikor a vezető nem használt passzív biztonsági eszközt, és 17 sofőr lépte át a megengedett sebességet.

Címlapról ajánljuk

Bóka János új Fidesz-frakcióvezető: a Tisza Párt nem akarja, hogy 2030-ban az emberek szabadon dönthessenek

Készen állok a politikai közösségünk szolgálatára, vállalva, hogy megőrzöm az elmúlt 16 év eredményeit és képviselem értékeinket – jelentette ki megválasztása után Bóka János, a Fidesz új frakcióvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Tisza-kormány: folytatódik az államfő-keresés, több eljárásban is fontos fejlemény történt

Tisza-kormány: folytatódik az államfő-keresés, több eljárásban is fontos fejlemény történt

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők, mint például elfogadták a rászoruló gyermekek iskolakezdési támogatását és benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló javaslatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×