Infostart.hu
eur:
360.02
usd:
316.49
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs
Sharp shards of car glass on the asphalt
Nyitókép: Berezko/Getty Images

Az anyósülésen ülve lopott egy másik autóból – videó

A lopás elkövetési értéke összesen mintegy 80 ezer forint, a rongálási kár 160 ezer forint.

A vádirat szerint a vádlott és az eddigi eljárásban ismeretlen társa 2019. november 04-én dél körül egy X. kerületi étterem parkolójában parkolt gépkocsival. Ekkor érkezett az étterem parkolójába egy másik autóval két nő, akik a vádlott és társa gépkocsija mellé tolattak be.

A két nő ezután kiszállt az autóból, amiben azonban benne hagytak egy női táskát és egy mobiltelefont. Az autót lezárták, majd bementek egy közeli üzletbe. A vádlott és társa észrevette az autóban hagyott értékeket, és megbeszélték, hogy azokat eltulajdonítják.

A vádlott ismeretlen társa közelebb tolatott a másik gépkocsihoz, majd a vádlott kihajolt az anyósülés felőli ablakon, és betörte a másik gépkocsi jobb oldali hátsó üvegét, amelynek következtében az autó vészvillogója beindult. A vádlott ekkor anélkül, hogy kiszállt volna a saját gépkocsijából, kihajolt és a betört ablakon keresztül kivette az autóban hagyott táskát, benne 30 ezer forinttal, személyi okmányokkal, bankkártyával, továbbá eltulajdonította a kocsiban hagyott mobiltelefont is.

A sértett gépkocsija folyamatosan riasztott, miközben a vádlott és társa elhajtott a helyszínről.

A lopás elkövetési értéke összesen mintegy 80 ezer forint, a rongálási kár 160 ezer forint.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség a 25 éves férfit dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntettével vádolja. A büntetett előéletű férfival szemben az ügyészség végrehajtandó fogházbüntetés és pénzbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban. Emellett indítványt tettek a vádlottal szemben más ügyben korábban kiszabott 1 év felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtásának elrendelésére is.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×