Infostart.hu
eur:
385.03
usd:
328.87
bux:
120533.08
2026. január 21. szerda Ágnes

Lelőttek egy magyar művészt Ausztriában

Lelőttek egy magyar férfit Ausztriában, feltehetően féltékenységből - jelentette hétfőn honlapján az osztrák közszolgálati rádió (ORF).

A tettes egy rendőr volt. A rendőr vasárnap este felkereste volt élettárását a nő lakásán, a karintiai St. Paul im Lavanttal településen. A lakásban tartózkodó 50 éves magyar férfira, aki feltételezhetően a nő új barátja volt, több lövést adott le, majd a nőre is rálőtt, végül öngyilkos lett. A magyar férfi meghalt, a 44 éves nő életveszélyesen megsérült. A rendőrség feltételezése szerint féltékenység volt a bűntett indítóoka - írta az ORF.

A súlyosan sérült nőnek sikerült a földszintre menekülnie és onnan telefonon értesítenie a szomszédban lakó szüleit.

Az ORF az életkorán kívül csak annyit közölt a magyar áldozatról, hogy művész volt.

A nyomozás eddigi állása szerint a rendőr korábbi szolgálati pisztolyát használta. Volt élettársával négy évig volt viszonya, a nő egy hete szakított vele.

Címlapról ajánljuk
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten fognak figyelni az grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában folytatódik az esés, bár az elmúlt napokhoz képest ma már mérsékeltebbek a mínuszok. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×