Infostart.hu
eur:
385.26
usd:
331.88
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: Facebook/Országos Mentőszolgálat

Kétéves gyereket gázoltak halálra, a szülő közelről látta a tragédiát

Tragikus baleset történt Kalocsa belvárosában, a piactér közelében: egy kétéves gyereket halálra gázolt egy autó. A gyermek a szülő kocsija mellett állt, amikor a baleset bekövetkezett.

A baon.hu és a helyszíni beszámolók szerint a Dr. Márkus Ferenc utcában, a volt malomépület előtt egy kalocsai nő személygépkocsijával ütötte el a kisgyermeket.

A jármű viszonylag nagy sebességgel haladt, a sofőr pedig eleinte nem vette észre az ütközést. A beszámolók szerint az autós még legalább 100-150 métert hajtott tovább, mire megállt.

A mentésirányítás azonnal mentőautót és mentőhelikoptert is riasztott a helyszínre. A légi jármű szombaton 10 óra 30 perc körül szállt le a Jávor udvarban. Az mentők tájékoztatása szerint egy órán keresztül küzdöttek a kisfiú életéért, de a gyermek olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.

A rendőrség azonnal megkezdte a helyszínelést.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×