Infostart.hu
eur:
379.34
usd:
319.43
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Unsplash.com

Vérmedvét emleget egy bükki gazdálkodó, csak erős idegzetűeknek - 18+

Azt írta, vadállat(ok) vagy medve okozta a kárt.

Az Infostart is beszámolt róla az Aggteleki Nemzeti Park, a Bükki Nemzeti Park és az Egererdő közlései nyomán, hogy medve kószál a régióban, ami miatt a lakosságot fokozott figyelemre kérték.

Ám meglehet, hogy az eddigi észlelések szerint Bükkben kószáló medve szerda éjjel "kirándulni ment". Felkerült ugyanis a Facebookra egy bejegyzés, amelyben egy férfi azt osztotta meg, hogy egy vadállat, amely akár a medve is lehetett, juhokat ejtett el és marcangolt szét a Nógrád megyei Karancskeszihez tartozó Lászlóvölgynél.

„Négy törzskönyves juhot megsértett, még nem tudjuk, mennyi hiányzik” – írta a férfi, aki a bejegyzésében figyelmeztetett mindenkit, hogy ez nem játék, hiszen az akció a házuktól 50 méterre történt.

A bejegyzéshez fotókat is csatolt:

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×