Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Magyarokat vettek őrizetbe Ausztriában

Õrizetbe vettek Ausztriában két magyar férfit, akiket azzal gyanúsítanak, hogy 12 gépkocsit fosztottak ki különböző bevásárlóközpontok parkolójában - közölte az osztrák rendőrség.

A közlemény szerint a 36 és a 40 éves férfi azzal gyanúsítható, hogy Burgenlandban Pándorfalunál (Parnforf), Nezsiderben (Neusiedl am See), Zurányban (Zurndorf) és a Bécs melletti Vösendorfban összesen 12 autóból loptak el értékeket.

A gépkocsikból laptopokat, készpénzt, kerékpárokat tulajdonítottak el összesen több mint 21 ezer euró értékben.

A tettesek minden esetben ugyanazzal a módszerrel dolgoztak: amikor a tulajdonos távirányítással be akarta kapcsolni az autó központi zárját, egy jelzavaró készülékkel blokkolták a távirányító működését és amíg a tulajdonos távol volt, kifosztották a járművet.

Az osztrák rendőrség fél éve nyomoz a tettesek után.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Az elmúlt hetek havazása nem segít számottevően a Balaton és Velencei-tó vízszintjének emelkedésében – mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője. Bíró Tibor szerint az alacsony vízszint miatt a Balaton ökológiájának felborulására lehet számítani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×