Infostart.hu
eur:
363.35
usd:
315.02
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Éjjel is keresik a Balatonnál eltűnt horgászokat

Két, Szigliget térségében eltűnt horgász felkutatásához kért segítséget a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság pénteken sötétedés után a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatától (VMSZ) - közölte Tar Mihály, a vízimentők szóvivője. A keresést újabb mentőcsapat bevonásával éjszaka is folytatják.

A 29 éves szigligeti férfi és társa kora reggel indult horgászni a tóra, és azóta nem tértek vissza - mondta a szóvivő. A keresők munkáját hamarosan egy újabb mentőcsoport erősíti, így már három hajóval - köztük a vízi mentők új, radarral is felszerelt gyorshajójával - folyik a kutatás éjszaka is.

Tar Mihály beszámolója szerint a két helyi férfi eltűnését a rokonok jelezték a rendőrségnek, miután szokásuktól eltérően a délutáni órákra sem érkeztek haza. Az autójukat, benne a mobiltelefonjaikat, megtalálták a szigligeti strand közelében.

Az eltűnt férfiak fémcsónakkal indultak a tó közepe felé, ahol a rokonok beszámolói szerint a parttól 700-800 méterre szoktak horgászni Szigliget térségében, így jelenleg ott, valamint a parton is keresik őket.

A Balaton térségében egész nap esett az eső, de nem fújt erős szél. A vízimentők szerint decemberben veszélyes a tóban horgászni, hiszen hamar leszállhat a tájékozódást akadályozó köd, és ha felborul a csónak, a mindössze két fokos vízben lehetetlen huzamosabb ideig úszni, illetve a felszínen maradni.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×