Infostart.hu
eur:
385.71
usd:
328.66
bux:
120215.45
2026. január 21. szerda Ágnes

Törvénytelen a párna alá rejtett fegyveren való alvás Németországban

Gránáttámadással fenyegetőzött egy német férfi arra az esetre, ha magasfeszültségű vezetéket építenek a szomszédságában. A fenyegetés miatt házkutatást tartottak nála. Párnája alatt találtak egy fegyvert is, amit viszont elkoboztak tőle.

Elkobozták a fegyverét annak a német férfinak, aki pisztollyal a párnája alatt aludt, ez pedig a bíróság szerint felelőtlen magatartás, a fegyvert ugyanis megfelelő módon, nem élesre töltve, a párnája alatt kellett volna tárolnia.

A pisztolyt véletlenül fedezte fel a rendőrség. Azért tartottak nála házkutatást, mert azzal fenyegetőzött, hogy ha az önkormányzat magasfeszültségű vezetéket épít a szomszédságába, gránátot dob arra.

Az ítélet jogi precedens Németországban, és törvénytelenné teheti a párna alá rejtett pisztolyon való alvást, mivel az a tulajdonost és másokat is veszélyeztethet, tekintve, hogy ilyenkor senki nem tud kontrollt gyakorolni a fegyver felett.

A férfinek számtalan más fegyvere is van. Állítása szerint azért aludt pisztolyával, mert tartott a betörőktől.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×