Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Óriási mennyiségű drogot találtak a nagymamánál

Egy 77 éves nagymamát fogtak el kábítószer-csempészet miatt Nagy Britanniában. A nőnél több mint egymillió font értékű drog volt.

Ambrozine Heront és lányát, Paulette Chamberst idén márciusban fogták el Dovernél. A kocsiban 40 ételes konzervbe rejtve óriási mennyiségű kokaint találtak a rendőrök.

A hatóságnak az tűnt fel, hogy a 77 éves jamaicai származűsú nő rövid időn belül 14-szer utazott Hollandiába, ahol - mint kiderült - a drogszállítmányt felvette, és a szigetországban próbálta értékesíteni. A drogüzletet a lánya, a 49 éves Paulette Chambers irányította.

A 77 éves nőt bűnösnek találták kábítószer szállítása miatt, így hosszú börtönbüntetésre számíthat. Lánya elismerte a drogcsempészést, de Ambrozine Heron azt állítja, semmit sem tudott az ügyről.

"Nem dohányzom, és nem is iszom. Mihez kezdenék a kábítószerekkel?" - mondta a 77 éves nő.

A büntetés mértékét a következő hónapban hirdeti ki a bíróság.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×