Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Drog és erőszak a szexi ötös koncertjén

Döbbenetes tapasztalatot szerzett egy tizenéves lány a Spice Girls londoni koncertjén: Jo Simpkin most már tudja, milyen könnyű valakit kiütni akár egy pohárnyi itallal is.

A 19 éves lányt GHB-val, úgynevezett folyékony ecstasy-val kábították el: valaki az italába, egy pohárnyi borba csempészte a színtelen, szagtalan szintetikus drogot, amely teljesen kiütötte Jo Simpkint.

Amint az italt megitta, a lány szája habzani kezdett, majd összeesett és elvesztette az eszméletét.

"Minden elsötétült. Egyáltalán nem emlékszem a koncert második felére" - mondta Jo Simpkin.

"A kórházban ébredtem fel, ahol az orvosok megerősítették, hogy valaki GBH-t csempészett az italomba" - tette hozzá a lány, akinek az a szerencséje, hogy barátai is vele voltak a koncerten: ők értesítették a mentőket.

Jo Simpkinnek elképzelése sincsen, ki keverhette borába a kábítószert, csak arra emlékszik, hogy a koncerten néhány gyanús alak ólálkodott körülötte.

A GHB-t, teljes nevén gamma-hidroxibutirátot gyakran használják az erőszakolók: használatával könnyedén eszméletlenné tehető az áldozat, aki később nem emlékszik semmire.

Nem kizárt tehát, hogy a lányt azért kábította el az ismeretlen, mert meg akarta erőszakolni.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×