Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Feketelistára teszik a szamurájkardokat

Betiltaná a brit kormány a szamurájkardok árusítását, mert a kabinet úgy véli, hogy sok súlyos bűncselekmény elkövetésénél használják ezeket a fegyvereket.

A brit belügyminisztérium tervei szerint jövő áprilistól a szamurájkardokra is a támadófegyverekre érvényes szabályozás vonatkozna, amelynek értelmében nem lehet importálni, árusítani és kölcsönözni azokat.

A rendelkezés nem vonatkozik a gyűjtők és a harcművészeteket űzők birtokában lévő, sokszor jóval drágább darabokra.

"Rossz kezekben a szamurájkardok veszélyes fegyverré válhatnak" - érvelt a brit belügyi államtitkár, Vernon Coaker. Kifejtette: a bűncselekményeket általában az olcsóbb, könnyebben hozzáférhető fegyverekkel követik el.

A rendőrség közlése szerint a szamurájkarddal elkövetett bűncselekmények száma növekszik, de még nem számítanak gyakori esetnek.

A szigetországban az egyik legismertebb bűncselekményt 1999-ben követték el szamurájkarddal: egy férfi 11 embert sebesített meg egy Londonhoz közeli templomban.

Címlapról ajánljuk
Milyen megoldások merülhetnek fel?
Paksi leállás

Milyen megoldások merülhetnek fel?

Miközben a légkondicionálók rekordközeli terhelést okoznak, a Duna magas hőmérséklete és alacsony vízállása visszafoghatja Paks termelését. Az erőművet ilyenkor nem műszaki hiba miatt terhelik le, hanem azért, mert a felmelegített hűtővizet már nem lehet korlátlanul visszaengedni a folyóba. Egyetlen blokk kiesése is több száz megawattos hiányt okozhat, ezért gyors tartalékokra és hosszú távú hűtési beruházásokra egyszerre van szükség.

Taxizás, közlekedés, vasút: nagy változások léptek életbe szombattól

Augusztus 1-jétől, vagyis szombattól a budapesti taxizásban nőtt az alapdíj, a kilométerdíj és a percdíj is, és bevezetik a 800 forintos reptéri díjat is. A budapesti agglomerációba rengeteg új éjszakai buszjárat indul mostantól. Szombaton újra elindul a vasúti személyforgalom a komló–Dombóvár vonalon, amit Komlón meg is ünnepelnek egy vasúti nappal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 11:07
2026. július 12. 14:43
×
×