Infostart.hu
eur:
361.25
usd:
310.47
bux:
0
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik

Vallomást tett a meggyilkolt diáklány barátnője

Egyáltalán nem lepődött meg a november elején Olaszországban megölt angol diáklány lakótársa, amikor megtalálta Meredith Kercher holttestét - vallotta a meggyilkolt lány egykori legjobb barátnője.

Robyn Butterworth az Erasmus-programban együtt tanult Meredith Kercherrel Perugiában, és egyike azoknak, akik utoljára látták élve a Surrey grófságból származó lányt.

Vallomásában a diáklány elmondta: a gyilkossággal vádolt lakótárs, az amerikai Amanda Knox nem lepődött meg, amikor megtalálta a holttestet, sőt, hencegett is a felfedezéssel.

A barátnők október 31-én egyik barátjuk lakásában néztek meg egy filmet, Meredith ezután tért vissza albérletébe, ahol szexuális célzattal megtámadták, majd elvágták a torkát.

Robyn Butterworth arról is beszámolt, hogy Meredith panaszkodott neki, mert Amanda Knox rengeteg férfit vitt fel az albérletbe, és nem húzta le maga után a WC-t.

A lány azt is írásba adta, hogy Meredith nem feküdt le egyik gyanúsítottal sem, azaz sem Raffaelle Sollecitoval - aki Amanda Knox barátja -, sem a bártulajdonos Lumumba Diyával.

Küzdött az életéért

Közben az olasz rendőrök nyilvánosságra hozták, hogy Meredith minden bizonnyal megragadta gyilkosa haját, mert bal kezében idegen hajszálakat, valamint bőrdarabokat és vérnyomokat találtak.

A nyomozóknak egyelőre nincs világos elképzelésük arról, hogy ki ölte meg a brit diáklányt. A gyanúsítottak között szerepel Amanda Knox, Raffaelle Sollecito és Lumumba Diya is, bár utóbbit hivatalosan még nem gyanúsították meg. Valamennyien tagadják a gyilkosságot.

A legvalószínűbbnek tartott verzió szerint november elsejére virradóra egy bulit tartottak Meredith és Amanda közös albérletében, ekkor ölték meg a brit lányt, talán azért, mert nem akart részt venni a szexuális "játékban".

Címlapról ajánljuk
„Sok mindenben hazudott” – Magyar Péter újra kiállt Sulyok Tamás államfő ellen
Reagálás

„Sok mindenben hazudott” – Magyar Péter újra kiállt Sulyok Tamás államfő ellen

„Magyarországnak viszont olyan köztársasági elnökre van szüksége, aki nem egy politikai táborhoz, hanem a magyar nemzethez és minden magyarhoz hű. A legszegényebbhez és a legelesettebbhez is.”

Bajba kerülhetnek az okostelefon nélküli autósok – tiltakozás az új parkolási rendszer ellen

Több autós egyesület is a tiltakozik a július 1-jétől érvénybe lépő új parkolási rendszer ellen. Az új rendelet szerintük jelentősen megnehezítheti a parkolási díjak szabályos megfizetését, és leginkább azokat érinti rosszul mindez, akik nem rendelkeznek okostelefonnal, vagy nem használják a digitális fizetési megoldásokat – mondta Legin István, a Zöldutat a Közlekedőknek Egyesület elnöke az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×