Infostart.hu
eur:
363.29
usd:
316.97
bux:
145080.86
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Hatéves kisfiú az áldozat: ismét gyilkolt a borzalmas rém?

Ausztráliában életét vesztette egy hatéves kisfiú, akit egy egyelőre nem azonosított állat támadott meg az óceánban.

A fiú Darwintól északra, a Tiwi-szigeteknél, fürdés közben sérült meg halálosan.

Szemtanúk azt mondták a rendőröknek, hogy a fiú kifutott a vízből, és azt mondta: valami megcsípte.

A gyereket azonnal a helyi klinikára vitték, de az orvosoknak nem sikerült újraéleszteniük.

A hatóságok egyelőre nem tudják, hogy milyen állat okozhatta a kisfiú halálát. A választ valószínűleg csak a boncolás adja meg.

A feltevések szerint a gyermek halálát egy dobozmedúza okozta. A hatóságok felhívták a figyelmet, hogy a szülők ne engedjék a gyerekeket a medúzák által látogatott tengerrészekbe.

A dobozmedúza különlegesen veszélyesek a gyerekekre: a legutóbbi 11 halálos áldozat mindegyike kiskorú volt.

Ausztrália partja mentén számos, emberre veszélyes állat él, köztük cápák és sósvízi krokodilok.

Egy évvel ezelőtt Steve Irwin természetfilmest, ismertebb nevén a Krokodilvadászt sebesítette meg halálosan egy tüskés rája.

A medúzák az ausztrál statisztikák szerint több áldozatot követelnek, mint a cápák és a krokodilok együttvéve, mert két méter hosszúságú csápjainak többezer csalánsejtje egy különlegesen erős idegmérget bocsát ki.

Dr. Lisa-Ann Gerschwin szerint ez a fajta medúza - amely kékes-áttetsző színe miatt alig látható a vízben - a legveszedelmesebb vízi lény.

"Az emberek meg kell értsék, hogy ezek az állatok rettentő veszedelmesek" - mondta. "Ezek a világ leggyilkosabb lényei: három perc alatt képesek megölni egy embert."

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: krízisterv készül nagyvállalatok energiafogyasztásának időszakos korlátozására

A paksi atomeromű 3. blokkjának leállítása után, a hőségriadó csütörtöki életbe lépése előtt osztott meg információkat a lakossággal a kormányfő.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×