Infostart.hu
eur:
386.12
usd:
331.46
bux:
0
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Novák Katalin/Facebook/Kékesi Donát

Novák Katalin az elmúlt időszak nehézségeiről beszélt

A temesvári magyar–német színházban tartott beszélgetésen jelent meg először nyilvánosan lemondása óta Novák Katalin, aki őszintén vallott a nehéz időszakról, de a kegyelmi ügy részleteiről nem akart nyilatkozni.

Novák Katalin, Magyarország egykori köztársasági elnöke kedd este jelent meg egy temesvári közéleti rendezvényen, ami egyben első nagyobb nyilvános fellépése volt lemondása óta. A Közéleti Kávéház című értelmiségi estre vendégként érkezett a magyar–német színházba, ahol a nagy érdeklődés miatt a nagyteremben tartották meg a beszélgetést. A pódiumbeszélgetésen Novák Katalin őszintén beszélt az elmúlt időszak nehézségeiről.

„Azzal hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem egy pokoli másfél év van mögöttem” – fogalmazott az egykori államfő. Hozzátette: „Nagyon embert próbáló időszak volt ez a másfél év, úgyhogy nem mondom azt, hogy amikor a napi hálaadást mondtam el reggelente, akkor nem volt olyan nap, amikor egy picit ne gondolkodtam volna el rajta, hogy most mi is az, amiért még most, ma hálát tudok adni.”

Amikor arról kérdezték, mi volt a legnehezebb pillanat államfői működése alatt, Novák Katalin így válaszolt: „Ha stílusos akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy a kegyelmi jog gyakorlása. És ez nem áll messze a valóságtól.”

A rendezvény után újságírók megpróbálták további kérdésekkel megszólítani az egykori elnököt, különösen a kegyelmi ügy részleteivel és lemondása körülményeivel kapcsolatban. Novák Katalin azonban határozottan elutasította a további kérdéseket.

„Uram, én hoztam egy rossz döntést, ezt is elmondtam már, és ennek vállaltam a következményeit. Mindent elmondtam, amit az ügyben mondani szerettem volna, úgyhogy az a kérésem, hogy ezt fogadják el, és tartsák tiszteletben” – jelentette ki.

Amikor a 444.hu újságírója azzal érvelt, hogy Novák Katalin jelenleg is havi 5,7 millió forint állami támogatást kap, és ezért felelősséggel tartozik a nyilvánosság felé, az egykori elnök ezt „inkorrektnek” nevezte – számolt be az Index.

Nem tervez közpolitikai szerepet vállalni

A jövőbeli terveiről megkérdezve Novák Katalin egyértelműen leszögezte: nem tervez közpolitikai szerepet vállalni. A temesvári meghívást „jó szívvel” fogadta el, de ez nem jelent visszatérést a közéletbe.

Az egykori köztársasági elnök végül így zárta le a spontán interjúkísérleteket: „Én az inkorrektséget nem szeretem, és úgy érzem, hogy ez most is inkorrekt. Hogyha szeretnék önöknek interjút adni, már adtam volna.”

Novák Katalin 2024 februárjában mondott le köztársasági elnöki tisztségéről, miután botrány robbant ki a bicskei gyermekotthon pedofil ügyében érintett K. Endre helyettesének kegyelmezése miatt.

Címlapról ajánljuk
A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Riasztó jelek a pénzpiacon: a japán válság után most a forint sorsa dől el, itt vannak a friss számok

Riasztó jelek a pénzpiacon: a japán válság után most a forint sorsa dől el, itt vannak a friss számok

Szerda reggel a devizapiacon továbbra is a kivárás dominál, a forint a főbb devizákkal szemben szűk sávban mozog. A befektetők figyelme egyszerre irányul a nemzetközi politikai-monetáris fejleményekre és a mai sűrű makroadat-naptárra, amelyek rövid távon irányt adhatnak az árfolyamoknak. A dollár mozgása, a jen körüli feszültségek és az amerikai inflációs-növekedési kilátások együtt dönthetik el, hogy a jelenlegi nyugodt kereskedés átcsap-e erősebb volatilitásba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×