Infostart.hu
eur:
365.75
usd:
313.09
bux:
133772.68
2026. április 24. péntek György
gyász mécses
Nyitókép: Pixabay

A vízben érte a halál a híres filozófiaprofesszort

Tragikus hirtelenséggel, június 6-án elhunyt Loboczky János, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem professor emeritusa.

Loboczky János úszás közben érte a halál, életének hetvenedik évében. A professzor aznap délelőtt még egyeztette 70. születésnapjának egyetemi megünneplését. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hivatalos honlapján is megemlékezett a filozófusról - számol be a heol.hu.

Loboczky János 1955-ben született. Egyetemi tanulmányait 1975–80 között Debrecenben, a KLTE-n magyar-történelem szakon végezte, majd 1984–87 között az ELTE-n filozófia szakon. 1984-ben a KLTE-n történettudományból, 1995-ben pedig filozófiai tudományokból szerzett kandidátusi fokozatot.

Az ő érdeme, hogy az általa vezetett tanszék – a történelem tanszék után közvetlenül – az elsők között vált egyetemi tanszékké az akkor még főiskolai besorolású intézményben. Érdekesség, hogy Loboczky János halála kísértetiesen hasonlít az általa vezetett tanszék egykori vendégoktatójának, Heller Ágnesnek a halálához, aki szintén úszás közben vesztette életét 2019 júliusában.

A Filozófia Tanszék egykori munkatársai közül elhunytak: Loboczky János halálával az 1984-es filozófiát oktató tanárok közül többen vannak már az elhunytak, mint az élők. Korábban elhunyt dr. Semperger Tibor, dr. Szilvási Lajos, dr. Hrabecz József, Halmai István (mindössze ötven évesen), dr. Tóth Vilmos, valamint tavaly dr. Tóth Balázsné.

Címlapról ajánljuk

PDSZ: „először nem várunk el nagy dolgokat az új kormánytól, de az új miniszterrel le akarunk ülni”

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az első hónapokban egyszerű, pozitív hatású, hangulatjavító lépéseket vár az új kormánytól. Nagy Erzsébet, a szervezet ügyvivője az InfoRádióban azt mondta, olyan oktatási minisztert látnának szívesen a tárca élén, aki meghallgatja a szakma képviselőinek véleményét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.24. péntek, 18:00
Krausz Ferenc
Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke
Választás 2026: újabb fontos bejelentésekre készül Magyar Péter

Választás 2026: újabb fontos bejelentésekre készül Magyar Péter

Az elmúlt napokban folytatódtak a kormányalakítási tárgyalások, Magyar Péter több miniszter kilétét is felfedte. A következő miniszterelnök pénteken, vagyis ma jelenti be, hogy ki lesz az oktatási tárca várományosa. Korábban Rubovszky Rita, a Ciszterci Iskolai Főhatóság jelenlegi főigazgatójának neve merült fel, amely vitát váltott ki, Magyar azonban azt mondta, hogy a kérdés még nem dőlt el. Magyar Péter telefonon egyeztetett Robert Fico szlovák miniszterelnökkel, a gazdasági tárgyalások pedig a Bankszövetséggel és az uniós források hazahozatalával folytatódtak. A Barátság kőolajvezeték az eredetileg tervezettnél hamarabb újraindult, Magyarország és Szlovákia pedig visszavonta vétóját az Ukrajnának szánt uniós hitelcsomag ellen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×