Infostart.hu
eur:
383.63
usd:
326.57
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Karácsony Gergely megválasztott (j) és Tarlós István leköszönő főpolgármester (k) a hivatal átadás-átvételén a Városházán 2019. október 17-én. Hátul György István, a fővárosi kormányhivatal kormánymegbízottja.
Nyitókép: Kovács Tamás

Tarlós István érti Karácsony Gergelyt, és egy paktumot tart felelősnek a budapesti helyzetért

A volt budapsti főpolgármester az ATV-na nyilatkozva azt mondta, hogy egy csődbiztos esetleges kinevezésének nem örülne, és ezt “nem kívánja sem Budapestnek, sem Karácsonynak”.

"A számok és a jogszabályok alapján kell vizsgálni ezt a kérdést" – bocsátotta előre Tarlós István, amikor arról kérdeztük, hogy mi a véleménye, jogszerű volt-e az Államkincstár inkasszója a fővárosnál, hogy csütörtökön leemeltek 10.2 milliárdot a fővárosi önkormányzat folyószámlájáról.

Az atv.hu-n olvasható az interjú kivonata. "Én úgy látom, hogy itt nem is Karácsony a fő hibás, van egy Tisza-Vitézy paktum, a Tisza úgy tűnik hallgat Vitézyre, aki Karácsony helyére pozicionálja magát, vagdalkozik össze-vissza és sarokba szorítja Karácsonyt” – állítja a volt főpolgármester.

A volt főpolgármester szerint “be kellett volna tenni a 25-ös költségvetésbe a szolidaritási hozzájárulás teljes összegét, a plusz 50 milliárdot is. És attól még a szolidaritási adó nem alkotmányellenes, hogy emelték az összeget” – reagált arra, hogy Karácsonyék egy részét betervezték a decemberben megszavazott ‘25-ös büdzsébe rájuk kirótt 89 milliárdos szolidaritási hozzájárulásnak, de az azon felüli összeget nem akarják megfizetni az államnak, mert már igy is nettó befizetők.

Ha az iparűzési adó növekedése a nagyobb, akkor a fővárosnak nem lehet igaza, és nem is értem, miről beszélnek, mit értenek “kivéreztetésen” – jelentette ki, hangsúlyozva, hogy a HIPA, az iparűzési adó a kormány részéről az önkormányzatok számára átengedett adóbevétel.

Ahogy arról az Infostarton is beszámoltunk Karácsony Gergely szerint ha Budapestet leminősítik, akkor az magával ránthatja Magyarország költségvetését is.

Címlapról ajánljuk

Svájci tűz: döbbenetes számok érkeztek, még 80 sérült állapota válságos

Az eddigi információk szerint nincs magyar érintett. Legkevesebb 47 halálesetről és legalább 115 sérültről szóltak a hírek: zajlik a holttestek beazonosítása Svájcban, a szilveszter éjjelén történt katasztrófa után, amely egy szórakozóhelyen történt. Valószínűleg a mini tűzijátékok miatt gyulladt ki a fából készült mennyezet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×