Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Nyitókép: BKK

Egy hétig nem fog járni Budapesten a fogaskerekű

A tavaszi szokásos karbantartás miatt március 17. és 23. között nem közlekedik a fogaskerekű - tudatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) csütörtökön az MTI-vel.

A karbantartás keretében az évszakos átállással kapcsolatos szükséges vágány- és fogasléc szabályozási munkákat végzik el. A fogaskerekű helyett március 17. és 23. között a Svábhegy és a Széchenyi-hegy között 60-as jelzéssel pótlóbusz jár majd. A pótlóbusz minden nap teljes üzemidőben telebusz jelleggel közlekedik, azaz csak akkor indul el, ha arra az utasok részéről igény jelentkezik.

A fogaskerekű Orgonás és Esze Tamás iskola megállóhelyeinek kiszolgálására 60A jelzéssel a Szent János Kórház és a Pethényi út, illetve 128B jelzéssel a Szent János Kórház és az Esze Tamás iskola (Rőzse utca) között

pótlóbusz közlekedik majd, és az 5.55 és 8.30, illetve a 12.55 és 17.30 közötti hétköznapi időszakokon kívül az igényekhez igazodva, telebusz jelleggel.

Az utazási szándékot a BKK Telebusz online igénybejelentő felületén, a BudapestGO applikációban, vagy telefonon lehet jelezni, legkésőbb az indulási időpont előtt 30 perccel. Ha regisztrált utasokkal még nem telt meg az autóbusz, előzetes bejelentés nélkül is lehet azon utazni. A pótlóbuszokon elsőajtós felszállási rend lesz érvényben.

A Svábhegy a Széll Kálmán tér felől a 21-es, a 21A és a 221-es autóbuszokkal, a Királyhágó tér-Alkotás utca térségéből a 210-es, a 210B, a 212-es, a 212A és a 212B autóbuszokkal érhető el.

A 60-as, a 60A és a 128B pótlóbuszok vonalán a kerékpár szállítása a járműtípusok kialakítása miatt nem megengedett. A 21-es, a 21A, a 212-es, a 212A, a 212B és a 221-es autóbuszokon mindennap teljes vonalon engedélyezett a kerékpárszállítás az utasforgalom függvényében - írta a BKK.

Címlapról ajánljuk

David Beckham: „Hála Istennek, szerződtettem a világ legjobb futballistáját”

„Hála Istennek, szerződtettem a világ legjobb futballistáját” – hálálkodott a Mindenhatónak és veregette meg egyben a saját vállát David Beckham, az Inter Miami résztulajdonosa, miután csapata a Vancouver ellen megnyerte a Major League Soccer, a tulajdonképpeni észak-amerikai bajnokság nagydöntőjét. Lionel Messi két gólpasszal segítette győzelemhez a floridai csapatot.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 14:11
×
×
×
×