Infostart.hu
eur:
350.34
usd:
304.22
bux:
0
2026. június 18. csütörtök Arnold, Levente
Nyitókép: Bucsy Levente/Infostart

Flórián téri felüljáró: azonnal kezdik a munkát, mutatjuk a forgalmi változásokat

Márciusban kezdődik és bő egy éven át tart majd a Flórián téri felüljáró felújítása. A várható korlátozásokról és forgalmi változásokról az InfoRádió Kovács Bendegúzt, a BKK szóvivőjét kérdezte.

A Flórián téri felüljáró 40 éve épült, március 1-jén kezdődik az első nagy, átfogó rekonstrukciója, az arra közlekedők "Bibliája" onnantól kezdve a Florianter.hu. Itt található minden infó a felújításról.

Maga a munkálat március 1-jétől 2026 tavaszáig tart, két ütemben zajlik. Tulajdonképpen nem is egy felüljáróról van szó, hanem kettőről, először a déli irányú felüljárót fogják felújítani, tehát a Szentendrei út felől az Árpád híd irányába tartót, ez a munka tart őszig, utána pedig az Árpád híd felől a Szentendrei út irányába tartó felüljárón dolgoznak majd.

Március elsején ha valaki a Szentendrei út felől az Árpád híd felé akar autózni, akkor azzal fog szembesülni, hogy két lehetősége van:

  1. Felhajthat a most még ellentétes irányú felüljáróra, és így érheti el az Árpád hidat. Az Árpád hídon van a Szentlélek térnél egy villamosmegálló, itt lesz majd egy jelzőlámpás csomópont, és ezután lehet visszamenni majd a menetiránynak megfelelő sávba a hídra.
  2. A másik lehetőség pedig, hogy áthajt a Flórián téren, és a Pacsirtamező utca végén létrehozott visszafordítón 180 fokban visszafordul, majd jobbra kanyarodva felhajt az Árpád hídra. Erre azért van szükség, mert a mostanihoz képest kisebb kapacitású lesz a felüljáró.

Aki a másik irányból, Pest felől szeretne majd a Szentendrei útra hajtani, azzal fog szembesülni, hogy a felüljárón csak egy sáv járható, viszont ahogy ma is, lehetősége lesz a felüljáró alatt is jobbra kanyarodni a Szentendrei út irányába.

Ezeket a csomópontokat – mint arra az InfoRádió megkeresésére Kovács Bendegúz BKK-szóvivő a figyelmet felhívta – kötött pályás közlekedési eszközök is kiszolgálják (szentendrei HÉV, 1-es villamos), ezek közlekedését a legkisebb mértékben befolyásolhatja a felújítás, ezért csak a nyári időszakban lesznek olyan beavatkozások, amelyek a tömegközlekedést érintik, egészen addig az 1-es villamos változatlanul jár. Kivéve a Szentlélek téri villamosmegálló után létrejövő jelzőlámpás csomópontot, viszont arra fog törekedni a BKK, hogy ezt a villamos utasai "ne vegyék észre". Ezért is javasolja a cég a tömegközlekedés igénybevételét.

A buszok közül viszont van, amelyek járatait érintik a változások: a 34-es busz például a Pacsirtamező utcai visszafordító felé közlekedik majd, de a 106-os és bizonyos éjszakai járatok is kihagyják a Szentlélek téri megállót, viszont a csomópontban, a Flórián téri bevásárlóközpont mellett lesz egy ideiglenes megálló, amely kiváltja azt.

Fontos lehetőség még a felújítás ideje alatt, hogy a Bécsi út–Vörösvári út 2023-ban létrehozott kerékpáros átvezetést is megtartják. "Lesz, hogy néha az útvonal egy picit módosulni fog, de folyamatosan kerékpárral is átjárható marad ez a csomópont" – ígérte a BKK szóvivője.

Az északi felüljáró felújítását "okos felújításnak" titulálta Kovács Bendegúz, rengeteget mértek eddig is és fognak ezután is azért, hogy a lehető legjobb forgalmi rendet tudják kialakítani.

A felújításra leginkább a szigetelés roncsolódása miatt van szükség a szóvivő szerint, mert elkezdtek beázni a különböző vasbeton elemek, és rozsdásodtak. Emiatt ez egy műszaki, technikai jellegű felújítás lesz, ennek ellenére vadonatúj útpályán haladhatnak majd az autósok, alatta pedig megújul a szigetelés, megszűnnek nagy rozsdafoltok a pilléreken. Új lesz a szalagkorlát, illetve új dilatációs szerkezetet és sarukat építenek be a felüljárón, hogy a hőingadozás se tegyen kárt a szerkezetében.

Kovács Bendegúz kiemelte, arra is figyelnek, hogy a híd alatt található régészeti leletek biztonságosan átvészeljék a munkát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Januártól Szlovákiában is kitilthatják a 16 év alattiakat a közösségi oldalakról

Januártól Szlovákiában is kitilthatják a 16 év alattiakat a közösségi oldalakról

Szlovákiában januártól megtilthatják a 16 évnél fiatalabbak számára a közösségi oldalak használatát. A tervezet értelmében a közösségi oldalak nem hozhatnának létre és nem működtethetnének felhasználói fiókokat 16 év alatti személyek számára. A javaslat szerint a 16 és 18 év közötti fiatalok esetében pedig automatikusan úgynevezett védett módot kellene beállítani a nagy online platformokon

Álmos Péter: a hálapénz gyakorlata megszűnt, de jött helyette más

A hálapénz ugyan eltűnt, de más formában felbukkant a magánegészségügyben, amely összefonódott az állami ellátással – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.06.18. csütörtök, 18:00
Horváth Péter
a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
Masszív támadás alatt Moszkva, ballisztikus rakétákat lőttek ki Kijevre – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Masszív támadás alatt Moszkva, ballisztikus rakétákat lőttek ki Kijevre – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Oroszország mára virradóra több hullámban lőtt ki ballisztikus rakétákat és drónokat Kijevre. Az ukrán fővárosban először helyi idő szerint hajnali fél 1 körül lehetett hallani robbanásokat a Kyiv Independent szerint. A héten ez volt a második orosz csapássorozat Kijev ellen. Ukrajna mindeközben támadás alá vette Moszkvát, az orosz főváros délkeleti, Kapotnya nevű kerületében lévő olajfinomítónál felszálló füstről érkeztek beszámolók. Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester közölte, az orosz légvédelem 52 drónt semmisített meg, melyek Moszkvát vették célba. A város egyik bevásárlóközpontjában kisebb károk keletkeztek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×