Infostart.hu
eur:
379.36
usd:
319.44
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Unsplash

Szilveszteri maradék tűzijátéktól sebesült meg súlyosan egy gyermek

A 12 éves gyermek a nagyanyjával volt otthon, amikor kivitte a kertbe a pirotechnikai eszközt és meggyújtotta, az viszont eltalálta, szem- és koponyasérülést okozva a fiúnak.

Szemen lőtte magát egy tűzijátékkal egy 12 éves kisfiú Zircen. A környéken lakók először csak a durranásra lettek figyelmesek, de nem tudták, mi történhetett. Hamarosan azonban már a mentő szirénája keltette fel a figyelmüket - számolt be róla a tenyek.hu.

A TV2 úgy értesült, hogy a fiú a nagymamájával volt otthon, a kertben játszott, ahová kivitte magával a szilveszterről megmaradt pirotechnikai eszközt. Azonban valószínűleg fölé hajolt.

A mentők súlyos szem- és koponyasérüléssel szállították kórházba a gyermeket. A rendőrség büntetőeljárást indított, bár az ügynek egyelőre nincs gyanúsítottja.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×