Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: Unsplash

Bántalmazta tanárát egy 15 éves fiatal, a Győri Járási Ügyészség döntött a büntetésről

A Győri Járási Ügyészség feltételes ügyészi felfüggesztést alkalmazott egy nyolcadikos tanulóval szemben, aki az iskolaudvaron bántalmazta a tanárát.

A határozat szerint a nyolcadik osztályos fiú idén májusban egy Győr környéki településen – tanítási időben – az udvaron a padon ülve játszott a telefonján. Ezt észlelte az osztályfőnöke, aki számonkérte a fiút, amiért megsértette az iskola házirendjét, amely szerint a diákok nem használhatnak ilyen típusú digitális eszközöket a tanítási időben az iskola területén.

A tanár elvette az eszközt azzal, hogy azt tanítás után lehet az igazgatói irodában átvenni, majd visszaindult tanórájára - olvasható az ügyészség közleményében.

A fiú ekkor dühbe gurult, hangosan szidalmazni kezdte a tanárt és az édesanyját, valamin lopásnak minősítette a tanár eljárását. Ezt követően utána eredt, és egyszer ököllel hátba, lapocka tájékon ütötte a tanárt, majd megrúgta.

A fiú cselekményével elkövette a garázdaság vétségét és a becsületsértés vétségét.

Az ügyészség a fiatalkorú elkövetővel szemben az eljárást egy év időtartamra felfüggesztette és megállapította, hogy ez idő alatt pártfogó felügyelet alatt fog állni. Magatartási szabályként pedig előírta a bocsánatkérést a tanártól, írásbeli dolgozat készítését egy ismert személy indulatkezelési nehézségeivel való megküzdéséről, továbbá napló vezetését konflikuskezelési tapasztalatairól.

Amennyiben a feltételes ügyészi felfüggesztés tartama eredményesen telik el, a gyanúsítottal szembeni büntetőeljárás megszüntetése várható.

Címlapról ajánljuk
Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Egyre több óvodás gyermeknek van saját telefonja, a gyermekek 7 százaléka pedig már 4–6 évesen mobilhasználó – derült ki az NMHH reprezentatív kutatásából, amelyet 2 ezer szülő és 2 ezer 7 és 16 év közötti gyermek megkérdezésével végeztek el. A felmérés rámutat arra is, hogy a gyerekek szabadidejük egyre nagyobb részét töltik digitális platformokon, a szülők egyre passzívabbak, a mesterséges intelligenciának pedig mindenki jobban hisz a kelleténél.

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Lerántotta a leplet Amerika a félelmetes M1E3 páncélosról - Megszületett a csataterek új uralkodója?

Lerántotta a leplet Amerika a félelmetes M1E3 páncélosról - Megszületett a csataterek új uralkodója?

Az amerikai M1 Abrams harckocsi igazi túlélő: az 1980-as évek óta számtalanszor nekiállt már a Pentagon, hogy fejlesszen egy olyan tankot, amely szebb, jobb ütőképesebb – a végső döntés mindig az lett, hogy inkább maradjon még néhány évig a jól bevált páncélos. A napokban bemutatták az Abrams-család legújabb tagját Detroitban, az M1E3-ast, amely várhatóan a következő évtizedekben kiszolgálja majd az amerikai haderő igényeit, mint elsődleges harckocsitípus. Nézzük meg, mit lehet tudni a gépről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×